Niewiarygodnie dynamiczne folklorystyczne wydarzenia PolArt-u odbyły się w czterech miejscach metropolii sydnejskiej. Fot. Julia Firak |
Dzisiaj w ostatnim dniu Festiwalu spotkania literackie w State Library of NSW w tym m.in. prezentacja w muzycznej oprawie fragmentów polskiego poematu epickiego "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza z 1843 roku w pierwszym pełnym przekładzie na język angielski sydnejskiego tłumacza literatury polskiej - Marcela Weylanda. Ksiazkę tę wielokrotnie promowaliśmy w ramach Bumeranga Polskiego jako flagową polsko-australijską pozycję literacką. Także dziś spacer artystyczny po Galerii COMA i Galerii Stanley Street gdzie będzie można odkryć nową sztukę, ciesząc się orzeźwiającym napojem – jak zapewniają organizatorzy i spotkać polskich artystów stojących za całą tą twórczością. Ta wystawa zbiorowa pn. "A Thread Through Time" poświęcona jest polskim sztukom wizualnym w Australii i Nowej Zelandii. Wystawa zaprezentuje twórczość dynamicznej grupy artystów, którzy czerpią inspiracje bezpośrednio z polskiej kultury.
Dziś odbędą sie też dwa ostatnie festiwalowe przedstawienia
teatralne w Tom Mann Theatre: ‘Dzieci Maharadży” Grupy Scena’98 z Perth i
komedia ‘Wirus korona nas nie pokonał” Teatru
Miniatura z Melbourne.
Tymczasem zapraszamy do ekskluzywnej podróży fotograficznej
po dotychczas odbytych szalonych wydarzeniach Festiwalu począwszy od 27 grudnia.
Dominował w nich folklor w wykonaniu prawie 20 australijskich i
nowo-zelandzkich zespołów taneczo-wokalnych
z Sydney, Melbourne, Adelajdy, Perth, Brisbane, Hobart, Newcastle, Wellington i
Christchurch. Autorem zdjęć jest Julia Firak – oficjalny fotograf PolArt Sydney2022.
Pierwsza fotogalera z koncertu, który odbył się w Chatswood Theatre pn. POLISH TAPESTRY OF LIFE: FINDING LOVE - czyli celebracja życia i miłości poprzez muzykę i taniec.
Podczas tego koncertu publiczność mogła doświadczyć ostatnich chwil panny młodej w domu, rytuałów związanych z wigilią św. Jana (Noc Świętojańska) i wielokrotnego odkrywania miłości i wielu innych niespodzianek pochodzących z tętniących życiem, kolorowych regionów całej Polski.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy