polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska może stanąć przed poważnym wyzwaniem, jeśli chodzi o dostawy energii elektrycznej już w 2026 roku. Jak podała "Rzeczpospolita", Polska może zmagać się z deficytem na poziomie prawie 9,5 GW w stabilnych źródłach energii. "Rzeczpospolita" zwróciła uwagę, że rząd musi przestać rozważać różne scenariusze i przejść do konkretnych działań, które zapewnią Polsce stabilne dostawy energii. Jeśli tego nie zrobi, może być zmuszony do wprowadzenia reglamentacji prądu z powodu tzw. luki mocowej. * * * AUSTRALIA: Wybuch upałów w Australii może doprowadzić do niebezpiecznych warunków w ciągu najbliższych 48 godzin, z potencjalnie najwcześniejszymi 40-stopniowymi letnimi dniami w Adelajdzie i Melbourne od prawie dwóch dekad. W niedzielę w Adelajdzie może osiągnąć 40 stopni Celsjusza, co byłoby o 13 stopni powyżej średniej. Podczas gdy w niektórych częściach Wiktorii w poniedziałek może przekroczyć 45 stopni Celsjusza. * * * SWIAT: Islamiści wkroczyli do Damaszku i ogłosili go "wolnym", dodając, że prezydent Baszar Asad uciekł ze stolicy. Były prezydent otrzymał azyl w Rosji i przybył do Moskwy wraz z rodziną - poinformowały w niedzielę rosyjskie agencje informacyjne RIA Novosti i TASS, powołując się na źródła kremlowskie. Szybkie zajęcie syryjskiej stolicy stanowi kulminację zakrojonej na szeroką skalę ofensywy przeprowadzonej przez Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Dowodzone przez byłego dowódcę Al-Kaidy, wcześniej znanego jako Dżabhat an-Nusra, ugrupowanie rozpoczęło w zeszłym tygodniu niespodziewaną ofensywę z kontrolowanej przez opozycję prowincji Idlib w północnej Syrii. Wcześniej dżihadyści wyparli armię syryjską z miast Aleppo, Hama, Homs i Al-Kusajr na granicy z Libanem, zanim wkroczyli do Damaszku.* Rosyjski minister spraw zagranicznych, Siergiej Ławrow, w opublikowanym wywiadzie dla Tucker Carlsona, stwierdził, że kluczowym warunkiem zakończenia wojny na Ukrainie jest uznanie jej za "państwo nieblokowe". Ławrow przekonywał, że Rosja jest gotowa dołączyć do grupy krajów, które zapewnią Ukrainie zbiorowe gwarancje bezpieczeństwa.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

piątek, 15 stycznia 2021

Szczepionka i suwerenność

European Commission President von der Leyen

gives update on COVID-19 vaccines

Fot. prinscreenYT

Zamiast zajmować się często irracjonalnymi i kompromitującymi teoriami spiskowymi na temat tego jak to przy pomocy szczepionki globaliści chcą urządzić nam ludobójstwo – powinniśmy przyjrzeć się bliżej realnym zagrożeniom związanym z walką z Covid-19.

Oto szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ostrzegła kraje członkowskie przed zamawianiem szczepionek przeciwko Covid-19 w ramach umów bilateralnych, mówiąc, że podważa to wysiłki UE jako całości. „Jedyne ramy, w jakich negocjujemy, to cała wspólnota 27 państw. Robimy to razem i żadne państwo członkowskie na tej wiążącej podstawie prawnej nie może negocjować równolegle ani mieć równoległego kontraktu” – powiedziała von der Leyen dziennikarzom w Brukseli

Wiadomość ta przeszła w Polsce bez echa, zarówno sfery rządowe, tak ponoć czułe na kwestię suwerenności i zapędów Brukseli do narzucania swojej woli, jak i zastępy zwolenników teorii spiskowych – nie zwróciły na to uwagi. Odezwał się jednak, jak było do przewidzenia, niezawodny Viktor Orban. Na falach Radia Kossuth poinformował, że prowadzi rozmowy z innymi dostawcami szczepionek. „Jeśli będziemy polegać tylko na zachodnich szczepionkach, ograniczenia będą musiały zostać utrzymane jeszcze przez kilka miesięcy. Jeśli gdzie indziej znajdziemy bezpieczną i sprawdzoną szczepionkę, możemy przyspieszyć ten proces”. Potwierdził, że Węgry prowadzą negocjacje z producentami szczepionek w Chinach, Rosji i Izraelu w sprawie ewentualnych zakupów. „Brytyjczycy, zamiast na to pozwolić Brukseli, sami wynegocjowali i są teraz w znacznie lepszym stanie” – powiedział Orban. Sytuacja ze szczepionkami „prowadzi do fundamentalnej kwestii, że tylko te prawa powinny zostać przeniesione do Brukseli, co do których jesteśmy pewni, że będą tam lepiej zarządzane” – zakończył Orban.

Bruksela, która była krytykowana w czasie tzw. pierwszej fali pandemii, że nic nie robi, tym razem zajęła się szczepieniami, ale robi to w swoim stylu – monopolizując i biurokratyzując, przy okazji czyniąc kolejne kroki w kierunku przekształcenia UE w państwo federalne. Narzucenie wszystkim państwom UE jednolitej polityki szczepionkowej jest tego wyrazem i Orban to dostrzegł. Jest to zresztą zgodne z jego strategią utrzymywania równowagi między Zachodem i Wschodem.

Jan Engelgard

konserwatyzm .pl






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy