polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Andrzej Duda wziął udział oficjalnie w otwarciu amerykańskiej bazy wojskowej w Redzikowie k. Słupska. Część tarczy antyrakietowej USA osiągnęła gotowość operacyjną w połowie grudnia 2023 r., z prawie czteroletnim opóźnieniem. To najważniejsza bojowa inwestycja amerykańska w Polsce. Baza dysponuje stacją radarową dalekiego zasięgu i została uzbrojona w pociski przechwytujące, zdolne do zestrzeliwania rakiet międzykontynentalnych. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że otwarcie bazy w Redzikowie jest próbą przesunięcia infrastruktury militarnej USA w kierunku rosyjskiej granicy i zapowiedział, że Moskwa odpowie działaniami, które zmierzą do "zagwarantowania parytetu". * Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Chodzi o nieprawidłowości w Collegium Humanum, które handlowało dyplomami. Mieli z tego korzystać m. in. Ukraińcy. Oskarżenia dotyczą między innymi przyjęcia ponad miliona złotych za wystawienie tysiąca dyplomów, w tym dyplomów MBA niezbędnych do objęcia posady w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. * * * AUSTRALIA: Lider opozycji Peter Dutton i premier Anthony Albanese opublikowali w mediach społecznościowych posty, w których gratulują Donaldowi Trumpowi historycznego zwycięstwa w wyborach prezydenckich, podkreślając, że stosunki amerykańsko-australijskie będą nadal prosperować. W niedzilę natomiast wyszło na jaw, że były premier, który obecnie pełni funkcję ambasadora Australii w Stanach Zjednoczonych, po cichu wyczyścił swoje konta w mediach społecznościowych ze wszystkich "paskudnych" postów pełnych obelg pod adresem Donalda Trumpa. Rudd, który uważa się, że zarabia do 400 000 dolarów rocznie za bycie reprezentantem Australii różnych momentach opisywał Trumpa jako "zdrajcę Zachodu" i "problem dla świata". * * * SWIAT: Prezydent Rosji Władimir Putin oficjalnie podpisał nową narodową doktrynę nuklearną, która nakreśla scenariusze, w których Moskwa byłaby upoważniona do użycia swojego arsenału nuklearnego. Dwa głowne punkty odnoszą się do agresji któregokolwiek pojedynczego państwa z koalicji wojskowej (bloku, sojuszu) przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom. Będzie to uważane za agresję koalicji jako całości. Agresja jakiegokolwiek państwa nienuklearnego przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom przy udziale lub wsparciu państwa nuklearnego będzie uważana za ich wspólny atak. Federacja Rosyjska zastrzega sobie prawo do użycia broni jądrowej w odpowiedzi.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

czwartek, 4 kwietnia 2019

Polityczne derby. Wyścig w roku wyborczym

Fot. mat. prasowe Szkoły Liderów Politycznych
Trwa nabór do 27. edycji Szkoły Liderów Politycznych – najstarszego programu edukacji przywódczej w Polsce. W programie reprezentanci wszystkich stron sceny politycznej zyskają okazję do rozwoju kluczowych kompetencji i narzędzi skutecznego działania niezbędnych w każdym obszarze życia politycznego.

Program stwarza niepowtarzalną przestrzeń do wspólnej dyskusji nad kierunkami rozwoju kraju. Pozwala osobom o skrajnie odmiennych poglądach politycznych spotkać się ponad podziałami by rozmawiać o przyszłości rozwoju Polski. Tegoroczna, 27. już edycja Szkoły Liderów Politycznych pod hasłem Różne Wartości, Wspólne Życie Publiczne odbędzie w dniach 6-16 czerwca 2019r. w Falentach pod Warszawą.

Szkoła Liderów Politycznych to intensywny wyjazd szkoleniowy, podczas którego realizowany jest unikatowy program treningów, wykładów, prelekcji, warsztatów i dyskusji. To sprawdzona formuła rozwojowa oparta na budowaniu relacji oraz przekazywaniu wiedzy i narzędzi niezbędnych do prowadzenia profesjonalnej aktywności politycznej

Do programu zaproszone zostają osoby, dla których polityka – niezależnie od reprezentowanej opcji – jest misją i służbą.  Podkreślają to absolwenci, wśród których są osoby zasiadające w sejmowych ławach, kierujące partiami, piastujące kluczowe funkcje w instytucjach centralnych i samorządach, liderzy ruchów społeczno-politycznych. Szkołę polecają czołowi politycy i urzędnicy państwowi:

"Sprawne państwo to państwo zarządzane przez dobrych liderów: tych w administracji, i tych w polityce. To, czego dziś potrzebuje polska sfera publiczna, to przywrócenie właściwego znaczenia słowu polityka. Polityka to nie afera i nie skandal - polityka to służba. Serdecznie zapraszam wszystkich do kolejnej edycji Szkoły Liderów Politycznych. To miejsce, gdzie spotykają się młodzi liderzy wszystkich polskich opcji politycznych. Bardzo potrzebujemy dziś takiego forum" Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

 „By mierzyć się z wyzwaniami przyszłości Polska potrzebuje wybitnych naukowców, menadżerów, ekspertów potrzebuje liderów, którym można zaufać. Szkoła Liderów Politycznych wie jak ich wykształcić” mówi Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej.


 „Jeśli chcemy się różnić pięknie, musimy nauczyć się rozmawiać w sposób odpowiedzialny, bez prób odbierania innym godności. Zwłaszcza w sferze publicznej, skąd tak wielu obywateli czerpie wzory” – podkreśla Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

 „Budowanie skutecznej polityki społecznej wymaga otwartości i zdolności do tworzenia koalicji. Szkoła Liderów Politycznych uczy współpracy ponad podziałami” Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

„Wiele członkiń i członków Nowoczesnej, z którymi współpracuję na co dzień, ukończyło Szkołę Liderów. To osoby, które wyróżniają się zaangażowaniem w sprawy publiczne i zrozumieniem roli, którą sprawują jako politycy” – Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.

„W zmieniającym się świecie Polska potrzebuje liderów: mądrych, aktywnych, sprawnie poruszających się nie tylko w studiu telewizyjnym, ale też -  w meandrach polityk publicznych. Takie osoby pomaga kształcić Szkoła Liderów Politycznych – Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej. 

„Różnimy się, ale wspólnie jesteśmy w stanie dokonać zmian, o których marzymy. Szkoła Liderów Politycznych nauczyła mnie, jak w konflikcie szukać porozumienia. Jak budować wspólnotę, by skutecznie pracować nad regeneracją naszego państwa”zaznacza Robert Biedroń, lider Wiosny.

Prelegentami Szkoły są kluczowe postaci reprezentujące całe spektrum życia publicznego. Gośćmi Szkoły byli dotąd m.in: prezydent Aleksander Kwaśniewski, prezydent Lech Kaczyński, prezydent Bronisław Komorowski, premier Tadeusz Mazowiecki, premier Leszek Miller, premier Ewa Kopacz, wicepremier Piotr Gliński, RPO Adam Bodnar, marszałek Adam Bielan, poseł Jacek Sasin, poseł Paweł Kowal, poseł Janusz Palikot, posłanka Urszula Pasławska, profesor Jadwiga Staniszkis, profesor Andrzej Blikle, profesor Antoni Dudek, profesor Monika Płatek, profesor Andrzej Zybertowicz i wielu innych.


27. edycja Szkoły Liderów Politycznych odbędzie się w dniach 6-16 czerwca br. w Falentach pod Warszawą. Zapraszamy liderów i liderki życia publicznego. Więcej o rekrutacji na: www.szkola-liderow.pl/ruszyla-rekrutacja-do-27-szkoly-liderow-politycznych

Osoba do kontaktu: Maria Klaman, tel. (22) 556 82 59, e-mail: [email protected]
____________________________
Fundacja Szkoła Liderów to instytucja dbająca o jakość życia publicznego w Polsce i wśród Polaków za granicami. Fundacja jest miejscem spotkania i dialogu, w którym  uczestniczą osoby z różnych opcji politycznych i społecznych. Jest finansowana jest ze środków publicznych (system grantowy), jak i prywatnych. Przez programy Szkoły Liderów przeszło już ponad 4000 osób. Są to osoby działające w Polsce, dla Polski i w środowiskach polonijnych.
O misji i założycielu  Fundacji Szkoły Liderów Politycznych  - prof. Zbigniewie Pełczyńskim zobacz TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy