polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Trybunał Konstytucyjny poinformował w poniedziałek, że Julia Przyłębska nie jest już prezesem, lecz sędzią kierującą pracami Trybunału. W grudniu kończą się kadencje trzech z 15 sędziów zasiadających w TK: 9 grudnia – Julii Przyłębskiej, a 3 grudnia – Mariuszowi Muszyńskiemu i Piotrowi Pszczółkowskiemu. Julia Przyłębska jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego od 2015 r. W grudniu 2016 r. została p.o. prezesa, a 21 grudnia 2016 r. – prezesem Trybunału. * * * AUSTRALIA: Nastolatki poniżej 16 roku życia wkrótce zostaną objęte zakazem korzystania z aplikacji społecznościowych, takich jak TikTok, Instagram, Reddit, Snapchat i Facebook. Pierwsze na świecie ustawy przeszły przez parlament australijski w piątek rano. Premier Anthony Albanese powiedział, że zakaz, który wejdzie w życie za rok, pomoże zachęcić młodych Australijczyków do pielęgnowania lepszych relacji z innymi. * * * SWIAT: We wtorek późnym wieczorem czasu koreańskiego prezydent Jun Suk Jeol ogłosił wprowadzenie stanu wojennego a następnego dnia odwołał to, po tym jak Zgromadzenie Narodowe sprzeciwiło się jego decyzji. Yoon Seok-yeol wyjaśnił wprowadzenie stanu wojennego, mówiąc, że od jego inauguracji w 2022 r. złożono 22 wnioski o impeachment przeciwko urzędnikom państwowym. * Nocą na Bałtyku przerwany został kabel telekomunikacyjny między Szwecją a Finlandią. W połowie listopada uszkodzeniu uległy kable telekomunikacyjne łączące Litwę ze Szwecją oraz Finlandię z Niemcami. Niemiecki minister obrony Boris Pistorius uznał przecięcie kabli za sabotaż.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

czwartek, 14 marca 2019

GACA System: Jak zaprzyjaźnić się ze sportem na stałe?


Co robić, aby ruch powodował w nas radość? Jak się z nim zaprzyjaźnić, jeśli do tej pory kojarzył nam się wyłącznie z wysiłkiem? Poznaj sposoby na pokochanie aktywności fizycznej!

Jedni wolą chodzić po górach, inni świadomie wybierają pływanie. Młodzi kochają jazdę na rolkach, starsi częściej decydują się na siłownię. Bez względu na to, jaką aktywność fizyczną wybieramy, ruch powinien sprawiać dużą satysfakcję. W efekcie łatwiej przyzwyczaimy się do systematycznej aktywności.

RÓŻNE FORMY RUCHU


Warto wybrać taką aktywność, która okaże się naszą ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Szeroka oferta klubów fitness i innych miejsc związanych ze sportem pozwala na wybranie aktywności, która będzie odpowiadać naszym potrzebom fizycznym i temperamentowi. Nie powinniśmy uprawiać sportu pod przymusem, bo to powoduje ciągły stres.

Formy aktywności fizycznej należy także dostosować do naszego wieku i kondycji. Ważną kwestią jest także sama dyscyplina sportu. Powinna ona dać się łatwo włączyć do codziennego trybu życia i nie wymagać dalekich wyjazdów, co mogłoby stać się powodem do rezygnacji z aktywności.

Warto także pamiętać o odpowiednim dostosowaniu ubioru do danej aktywności i pogody, tak aby było nam wygodnie.

ŚWIADOMOŚĆ I MOTYWACJA


Powody rozpoczęcia regularnego uprawiania sportu mogą być różne: chęć poprawienia kondycji, odchudzanie lub pragnienie zbudowania silnych mięśni. Najważniejsze jednak jest stałe dbanie o wysoki poziom motywacji.

Wielu z nas ulega tzw. słomianemu zapałowi, nie wiedząc jak utrzymywać pęd do zmian. Co zrobić, żeby aktywność sportowa na stałe zagościła w naszym harmonogramie? Pracujmy nad sobą!

Osiąganie wymarzonych celów wymaga systematyczności, a pomóc w jej utrzymaniu mogą nam:

1.   ciągła edukacja w kwestiach treningowych i zdrowotnych.

2.   zaproszenie do ćwiczenia innych, bliskich nam osób.

3.   inspirowanie się osobami, które osiągnęły już swój cel.

4.   myślenie o korzyściach zdrowotnych płynących z uprawiania sportu.

5.   stały kontakt (także online!) z ludźmi o podobnych celach sportowych.

6.   oglądanie filmów i czytanie książek o charakterze motywacyjnym.

Kryzys motywacyjny z pewnością przyjdzie, ale trzeba zdać sobie sprawę, że jest to nieuniknione. Cierpliwość i spokój pomogą nam przetrwać cięższe chwile i nie zgubić motywacji do regularnego uprawiania sportu.

NIE PORÓWNUJ SIĘ Z INNYMI!


Porównywanie się do innych jest naturalne, ale zupełnie niepotrzebne. Musimy rozumieć, że jesteśmy różnymi, niepowtarzalnymi jednostkami, dlatego nigdy nie będzie nam się wiodło w życiu dokładnie tak, jak innej osobie.

Niezdrowe porównywanie się do innych może być źródłem wielu frustracji, obwiniania się, a w końcu rezygnacji z postawionego przed sobą wyzwania. Należy podejść do tego świadomie i rozsądnie. Trzeba dać sobie czas na zrealizowanie planów, aby zobaczyć pierwsze zadowalające nas efekty.

Nasza przyjaźń ze sportem może zostać wystawiona na liczne próby: jednego dnia czujemy silną motywację do działania, drugiego chcemy się poddawać. Warto doceniać swoje małe sukcesy i osiągnięte cele, które mogą być przecież początkiem czegoś większego. Każdy z nas jest inny, ale każdy w sporcie może znaleźć coś dla siebie - dla zdrowia i przyjemności!

GACA System
Porady zdrowotne są autorstwa zespołu  GACA System założonego przez znanego dietetyka  a zmarłego w ub. roku Konrada Gacę

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy