polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Trybunał Konstytucyjny poinformował w poniedziałek, że Julia Przyłębska nie jest już prezesem, lecz sędzią kierującą pracami Trybunału. W grudniu kończą się kadencje trzech z 15 sędziów zasiadających w TK: 9 grudnia – Julii Przyłębskiej, a 3 grudnia – Mariuszowi Muszyńskiemu i Piotrowi Pszczółkowskiemu. Julia Przyłębska jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego od 2015 r. W grudniu 2016 r. została p.o. prezesa, a 21 grudnia 2016 r. – prezesem Trybunału. * * * AUSTRALIA: Nastolatki poniżej 16 roku życia wkrótce zostaną objęte zakazem korzystania z aplikacji społecznościowych, takich jak TikTok, Instagram, Reddit, Snapchat i Facebook. Pierwsze na świecie ustawy przeszły przez parlament australijski w piątek rano. Premier Anthony Albanese powiedział, że zakaz, który wejdzie w życie za rok, pomoże zachęcić młodych Australijczyków do pielęgnowania lepszych relacji z innymi. * * * SWIAT: We wtorek późnym wieczorem czasu koreańskiego prezydent Jun Suk Jeol ogłosił wprowadzenie stanu wojennego a następnego dnia odwołał to, po tym jak Zgromadzenie Narodowe sprzeciwiło się jego decyzji. Yoon Seok-yeol wyjaśnił wprowadzenie stanu wojennego, mówiąc, że od jego inauguracji w 2022 r. złożono 22 wnioski o impeachment przeciwko urzędnikom państwowym. * Nocą na Bałtyku przerwany został kabel telekomunikacyjny między Szwecją a Finlandią. W połowie listopada uszkodzeniu uległy kable telekomunikacyjne łączące Litwę ze Szwecją oraz Finlandię z Niemcami. Niemiecki minister obrony Boris Pistorius uznał przecięcie kabli za sabotaż.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

czwartek, 3 stycznia 2019

GACA System o zdrowiu: Noworoczne postanowienia

Początek nowego roku wielu z nas skłania do stworzenia listy noworocznych postanowień. Ile pięknych noworocznych postanowień nie przetrwa nawet do wiosny? Co decyduje o sukcesie w ich realizacji? Jak ustrzec się "słomianego zapału"? Nadszedł czas na kilka cennych wskazówek, dzięki którym Twoje zamierzenia będą łatwiejsze do wykonania.


Bądź konsekwentny

Więcej ruchu, zdrowe nawyki żywieniowe, a może redukcja 10 kg? Odchudzanie to od lat jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Ty także już nie raz zapisywałeś ten punkt w swoim planie na nadchodzący rok, ale do tej pory nie udało Ci się wcielić go w życie? Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak się dzieje? Może Twoje nastawienie było nieodpowiednie, byłeś niekonsekwentny albo wciąż zasłaniałeś się nowymi wymówkami? W 2019 musisz zrozumieć, że nadszedł Twój czas i wszystko może się udać! Nowa sylwetka, dobre samopoczucie, poprawa zdrowia – pomyśl tylko, ile korzyści przyniesie ta zmiana. Warto więc o to walczyć z zaangażowaniem. Ważne, aby być konsekwentnym i nie poddawać się, nawet jeśli po drodze przydadzą się niepowodzenia.

Ustal priorytety


Lista postanowień nie powinna być długa, ale za to maksymalnie konkretna i klarowna. Jeśli brakuje Ci pewności, czy postanowienie jest dla Ciebie istotne, lepiej od razu z niego zrezygnować. Szkoda marnować energię na kwestie, które budzą wątpliwości. Należy dołożyć starań, aby postanowienia były wolne od niedomówień. Dzięki temu trudniej będzie o ewentualne "wymówki". Zamiast planować np. wizytę na basenie raz w tygodniu, lepiej od razu ustalić dzień i porę pływania, np. na wtorkowy wieczór (w każdym tygodniu Nowego Roku).

Postanowienia? Jestem na TAK


Ważne, aby Twoje postanowienia nie były sformułowane negatywnie, czyli przy użyciu zaprzeczeń, np. "koniec z jedzeniem słodyczy" lub "w nadchodzącym roku nie będę jeść fast food'ów". Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zapis: "będę się zdrowo odżywiać, będę jeść wyłącznie zdrowe produkty".

Nasz mózg chętnie pomija zaprzeczenia i koncentruje się na pozostałych słowach. W przytoczonych nieprawidłowych przykładach podświadomie odbierze komunikaty jako: "jedzenie słodyczy" i "w nadchodzącym roku jeść fast foody". Tak samo zresztą rzecz się ma, jeśli chcemy kogoś do czegoś przekonać. Lepszy skutek odniesie komunikat: "zrób to", (np. "umyj naczynia") niż: "nie rób czegoś" (np. "nie zostawiaj po sobie brudnych naczyń").

Zobacz to!


Wizualizacja to rewelacyjny sposób na zbliżenie się do realizacji celów. Jest wykorzystywana w wielu dziedzinach, np. w profilaktyce stresu. Zasada jest tu prosta. Należy wyobrazić sobie realizację swojego planu czy marzenia, najlepiej nie szczędząc w tej wizji detali. To kolejny krok "przekonywania" umysłu o tym, jaki wysoki priorytet ma dla nas dana kwestia.

Warto, aby podczas wizualizacji zapewnić sobie komfortowe warunki, czyli brak niechcianych bodźców z zewnątrz. Udana wizualizacja to taka, w której w wyobraźni widzimy siebie podczas realizacji postanowienia krok po kroku, aż do osiągnięcia pełnego sukcesu. Na tym ostatnim odcinku wizualizacji warto chwilę pozostać i odpowiedzieć sobie na pytania: "Jakie będzie moje samopoczucie, kiedy już osiągnę cel?", "Jak będzie wyglądała moja twarz: promiennie i z uśmiechem, czy będzie pełna powagi i dumy?", "Co się dla mnie zmieni, kiedy mi się uda?". Pamiętaj o tych miłych uczuciach - pomogą Ci wytrwać w Twoich postanowieniach!

Nie odkładaj tych samych postanowień na kolejny rok. Najlepszy dzień na zmiany to dziś. Pamiętaj: dziś może być pierwszym dniem Twojego nowego życia.

Gaca System

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy