polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Trybunał Konstytucyjny poinformował w poniedziałek, że Julia Przyłębska nie jest już prezesem, lecz sędzią kierującą pracami Trybunału. W grudniu kończą się kadencje trzech z 15 sędziów zasiadających w TK: 9 grudnia – Julii Przyłębskiej, a 3 grudnia – Mariuszowi Muszyńskiemu i Piotrowi Pszczółkowskiemu. Julia Przyłębska jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego od 2015 r. W grudniu 2016 r. została p.o. prezesa, a 21 grudnia 2016 r. – prezesem Trybunału. * * * AUSTRALIA: Nastolatki poniżej 16 roku życia wkrótce zostaną objęte zakazem korzystania z aplikacji społecznościowych, takich jak TikTok, Instagram, Reddit, Snapchat i Facebook. Pierwsze na świecie ustawy przeszły przez parlament australijski w piątek rano. Premier Anthony Albanese powiedział, że zakaz, który wejdzie w życie za rok, pomoże zachęcić młodych Australijczyków do pielęgnowania lepszych relacji z innymi. * * * SWIAT: We wtorek późnym wieczorem czasu koreańskiego prezydent Jun Suk Jeol ogłosił wprowadzenie stanu wojennego a następnego dnia odwołał to, po tym jak Zgromadzenie Narodowe sprzeciwiło się jego decyzji. Yoon Seok-yeol wyjaśnił wprowadzenie stanu wojennego, mówiąc, że od jego inauguracji w 2022 r. złożono 22 wnioski o impeachment przeciwko urzędnikom państwowym. * Nocą na Bałtyku przerwany został kabel telekomunikacyjny między Szwecją a Finlandią. W połowie listopada uszkodzeniu uległy kable telekomunikacyjne łączące Litwę ze Szwecją oraz Finlandię z Niemcami. Niemiecki minister obrony Boris Pistorius uznał przecięcie kabli za sabotaż.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

czwartek, 25 października 2018

Sydney. 3 lata w 6 minut - niezwykły film Adriana Wójtowicza

Kadr z filmiku "Best of Sydney | 3 years in 6 minutes"
autor: Adrian Wójtowicz
Adrian Wójtowicz  wraz z żoną Kamilą podróżuje po świecie i filmuje miejsca, które wspólnie odwiedzają. Tym oto sposobem powstały niezwykle  filmiki m. in. z  Bali, Malezji czy właśnie z Australii (NSW), który ze względu na jakościową wyjątkowość zdjęć i edycji chcielibyśmy Wam polecić.

 - Ten filmik jest moim ulubionym dziełem, bo spędziłem nad nim 3 lata i dopracowałem go w każdym szczególe, dlatego chciałbym, aby dotarł do jak największej liczby osób a w szczególności Polonii mieszkającej w Australii. – mówi Adrian.
 W  sześciominutowym filmiku Adrian pokazuje najciekawsze miejsca Sydney i okolic a także charakterystyczne elementy życia miejskiego i outbacku, m.in. Town Hall, Sydney Trains, Hyde Park, St. Mary's Cathedral, Harbour Bridge, Opera House, The Rocks, Circular Quay, Darling Harbour, Royal Botanic Garden, Queen Victoria Building, Sydney Tower Eye, Sydney's Chinatown, Kings Cross, Centennial Park, Watsons Bay, Nielsen Park, Barangaroo Reserve, Taronga Zoo, Sea life aquarium, sydnejskie plaże: Manly, Bondi Beach, Bondi to Coogee, Cronulla, Bronte, Tamarama, Maroubra, Collaroy, Dee Why, Narrabeen, Palm Beach oraz narodowe parki i okolice metropolii.

Do filmowania użył kamery Sony A7S, GoPro 5 i drona DJI Phantom 4 PRO. Filmy edytuje na co dzień, więc to był kolejny projekt, który realizował z zaangażowaniem. Najtrudniejsze było to, że materiał zbierał przez okres 3 lat, więc już na początku musiał sobie obmyśleć jak ma to wszystko  wyglądać. W tym okresie  zwiedzał Australię  z kamerą w ręce a w międzyczasie poświęcił – jak mowi -  około 150 godzin edycji na komputerze aby powstał ten zaledwie   6 minutowy filmik.

Niebawem do kolekcji na YT dołączą kolejne filmy z Zachodniej Australii i innych  krajów. Autor filmu wraz z żoną w  Australii był prawie 3 lata mieszkając, ucząc się i zwiedzając  kontynent. Aktualnie są poza Australią ale mają nadzieję, ze jeszcze tu wrócą.

Na stronie FB Adriana są również ciekawe zdjęcie sferyczne m.in.  miasta Grodków.  Zdjęcie zrobione z drona z wysokości 300 m, którym można obracać w dowolnym kierunku tworząc tym samym niezliczone ilości widoków miasta z lotu ptaka.

- Mój sprzęt (DJI Phantom 4 pro) ma możliwość automatycznego wykonania 33 zdjęć z różnej perspektywy, które później obrabiam w specjalnym programie i tworzę panoramę 360 stopni. – mówi autor projektu.

Zapraszamy do oglądania!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy