polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Andrzej Duda wziął udział oficjalnie w otwarciu amerykańskiej bazy wojskowej w Redzikowie k. Słupska. Część tarczy antyrakietowej USA osiągnęła gotowość operacyjną w połowie grudnia 2023 r., z prawie czteroletnim opóźnieniem. To najważniejsza bojowa inwestycja amerykańska w Polsce. Baza dysponuje stacją radarową dalekiego zasięgu i została uzbrojona w pociski przechwytujące, zdolne do zestrzeliwania rakiet międzykontynentalnych. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że otwarcie bazy w Redzikowie jest próbą przesunięcia infrastruktury militarnej USA w kierunku rosyjskiej granicy i zapowiedział, że Moskwa odpowie działaniami, które zmierzą do "zagwarantowania parytetu". * Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Chodzi o nieprawidłowości w Collegium Humanum, które handlowało dyplomami. Mieli z tego korzystać m. in. Ukraińcy. Oskarżenia dotyczą między innymi przyjęcia ponad miliona złotych za wystawienie tysiąca dyplomów, w tym dyplomów MBA niezbędnych do objęcia posady w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. * * * AUSTRALIA: Lider opozycji Peter Dutton i premier Anthony Albanese opublikowali w mediach społecznościowych posty, w których gratulują Donaldowi Trumpowi historycznego zwycięstwa w wyborach prezydenckich, podkreślając, że stosunki amerykańsko-australijskie będą nadal prosperować. W niedzilę natomiast wyszło na jaw, że były premier, który obecnie pełni funkcję ambasadora Australii w Stanach Zjednoczonych, po cichu wyczyścił swoje konta w mediach społecznościowych ze wszystkich "paskudnych" postów pełnych obelg pod adresem Donalda Trumpa. Rudd, który uważa się, że zarabia do 400 000 dolarów rocznie za bycie reprezentantem Australii różnych momentach opisywał Trumpa jako "zdrajcę Zachodu" i "problem dla świata". * * * SWIAT: Prezydent Rosji Władimir Putin oficjalnie podpisał nową narodową doktrynę nuklearną, która nakreśla scenariusze, w których Moskwa byłaby upoważniona do użycia swojego arsenału nuklearnego. Dwa głowne punkty odnoszą się do agresji któregokolwiek pojedynczego państwa z koalicji wojskowej (bloku, sojuszu) przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom. Będzie to uważane za agresję koalicji jako całości. Agresja jakiegokolwiek państwa nienuklearnego przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom przy udziale lub wsparciu państwa nuklearnego będzie uważana za ich wspólny atak. Federacja Rosyjska zastrzega sobie prawo do użycia broni jądrowej w odpowiedzi.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

środa, 8 sierpnia 2018

III Forum Gospodarcze Polonii Świata w Tarnowie. Rejestracja

Od 2 do 4 września w Tarnowie odbędzie się już po raz trzeci  prestiżowe Forum Gospodarcze Polonii Świata.   Przez trzy dni uczestnicy Form będą mieli okazję  uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i debacie poświęconej najważniejszym tematom dotyczącym globalnej gospodarki w obszarze internacjonalizacji i współpracy Polonii z polskimi przedsiębiorcami, organizacjami i instytucjami.

FGPŚ w Tarnowie skupia polonijnych przedsiębiorców, związki i stowarzyszenia reprezentujące Europę, Azję, Bliski Wschód, Amerykę Północną i Południową, Australię oraz kraje byłego bloku Wspólnoty Niepodległych Państw.

Gospodarzem III Forum Gospodarczego Polonii Świata jest miasto Tarnów a organizatorem Biuro Informacji i Promocji Gospodarczej PEGAZ.

Jak informują organizatorzy ważnym elementem programu Forum  będą spotkania networkingowe i B2B.  Równolegle odbędzie się ekspozycja i wystawa „Polish Showroom”,  na której polscy i polonijni przedsiębiorcy, samorządy, instytucje i organizacje zaprezentują swoje oferty i propozycje współpracy. Prestiżową częścią Forum będzie Gala Biznesu i wybory polonijnych liderów w kategorii: firma, organizacja i osobowość ukoronowane wręczeniem  wyróżnienia pn.  „Orzeł Gospodarczy Polonii Świata”.   Na gości czekają  też  liczne atrakcje kulturalne, widowiska i występy. 

W programie m.in.:
„CANAD DAY”- Wszystko o umowie CETA. Droga do transatlantyckiego rozwoju, czy bankructwa?
Debata, spotkania i rozmowy biznesowe z przedstawicielami kanadyjskich izb gospodarczych, przedsiębiorcami i inwestorami. Transatlantycki biznes bez barier.
„BIAŁORUŚ”- Biznes ponad polityką. Jak ekonomia przełamuje opór i różnice. Debata, spotkania i rozmowy z przedstawicielami ministerstwa gospodarki Republiki Białoruskiej, białoruskich izb gospodarczych, Agencji Strategicznego Rozwoju Gospodarczego Białorusi i  przedsiębiorcami. Dobrosąsiedztwo w biznesie.
„INWESTYCJE POLONIJNE”- Uśpiona przedsiębiorczość, czy brak wiary w sukces? Debata i spotkanie z polonijnymi przedsiębiorcami i inwestorami. Recepta na przełamanie.
„POLSKO- POLONIJNA UNIA GOSPODARCZA”- Unia interesów w rytmie integracji i internacjonalizacji.
Inicjatywa współppracy i integracji polskich i polonijnych przedsiębiorców. Serwis polonijnych izb gospodarczych na rzecz polskich przedsiębiorstw. Joint Venture made in Poland.
„FIRMA RODZINNA”-  Samorząd gospodarczy „od pokoleń”. Polsko- Polonijne spotkanie firm rodzinnych. Udane związki rodzinne poza domem.

Jak informuje nas Zdzisław Wojtasik - Dyrektor Generalny Forum Gospodarcze Polonii Świata udział gości z Polonii jest bezpłatny. Wyraził też nadzieję, że może ktoś z Australii również pojawi się na tegorocznym Forum.

 W poprzednim, drugim FGPŚ, w 2017r. uczestniczyło 36 międzynarodowych zrzeszeń reprezentujących blisko 100 zagranicznych organizacji otoczenia biznnesu z 28 krajów, z 5 kontynentów, m.in. dyplomaci, inwestorzy, eksporterzy, importerzy, przedstawiciele zarządów izb handlowych i stowarzyszeń. Polskę reprezentowali przedstawiciele rządu i samorządu RP, Sejmu, Senatu oraz przedsiębiorcy.

Tylko tydzień pozostał na rejestrację na preferencych warunkach (do 15.08.2018r.) Od 16-25 sierpnia rejestracja będzie możliwa wyłącznie w systemie „last minute”. Szczegóły na www.Polonia4um.com Rejestracja aktywna tylko do 25 sierpnia 2018r., do godz. 24:00


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy