polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Trybunał Konstytucyjny poinformował w poniedziałek, że Julia Przyłębska nie jest już prezesem, lecz sędzią kierującą pracami Trybunału. W grudniu kończą się kadencje trzech z 15 sędziów zasiadających w TK: 9 grudnia – Julii Przyłębskiej, a 3 grudnia – Mariuszowi Muszyńskiemu i Piotrowi Pszczółkowskiemu. Julia Przyłębska jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego od 2015 r. W grudniu 2016 r. została p.o. prezesa, a 21 grudnia 2016 r. – prezesem Trybunału. * * * AUSTRALIA: Nastolatki poniżej 16 roku życia wkrótce zostaną objęte zakazem korzystania z aplikacji społecznościowych, takich jak TikTok, Instagram, Reddit, Snapchat i Facebook. Pierwsze na świecie ustawy przeszły przez parlament australijski w piątek rano. Premier Anthony Albanese powiedział, że zakaz, który wejdzie w życie za rok, pomoże zachęcić młodych Australijczyków do pielęgnowania lepszych relacji z innymi. * * * SWIAT: We wtorek późnym wieczorem czasu koreańskiego prezydent Jun Suk Jeol ogłosił wprowadzenie stanu wojennego a następnego dnia odwołał to, po tym jak Zgromadzenie Narodowe sprzeciwiło się jego decyzji. Yoon Seok-yeol wyjaśnił wprowadzenie stanu wojennego, mówiąc, że od jego inauguracji w 2022 r. złożono 22 wnioski o impeachment przeciwko urzędnikom państwowym. * Nocą na Bałtyku przerwany został kabel telekomunikacyjny między Szwecją a Finlandią. W połowie listopada uszkodzeniu uległy kable telekomunikacyjne łączące Litwę ze Szwecją oraz Finlandię z Niemcami. Niemiecki minister obrony Boris Pistorius uznał przecięcie kabli za sabotaż.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

piątek, 22 czerwca 2018

Nowość: Studia online na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie

Polski Uniwersytet na Obczyźnie (PUNO) w Londynie istnieje juz od prawie 80 lat. PUNO został uznany jako jednostka uniwersytecka przez Unię Europejską oraz posiada status wyższej uczelni w Wiekiej Brytanii. Od początku roku akademickiego 2018/2019 PUNO wprowadza studia w systemie online.

Jest to na pewno atrakcyjna propozycja dla ogromnej rzeszy młodej Polonii rozsianej po całym świecie.  Programy studiów są na najwyższym poziomie i pozwalają uzyskać cenne kompetencje zawodowe.



Polski Uniwersytet na Obczyźnie

PUNO jest spadkobiercą Uniwersytetu Polskiego Zagranicą, który został założony pod koniec 1939 w Paryżu, a więc po wkroczeniu wojsk hitlerowskich do Polski i zamknięciu przez Niemców polskich wyższych uczelni w kraju. Uniwersytet powstał z inicjatywy Oskara Haleckiego w celu zapewnienia ciągłości polskiego szkolnictwa wyższego, właśnie ze wzgledu na niemiecki zakaz funkcjonowania instytucji naukowych i kulturalnych na terytorium Polski. Po zajęciu Francji przez Niemców w 1940 r., uniwersytet przeniósł swoją działalność do Wielkiej Brytanii.

Rząd Rzeczypospolitej na uchodźctwie utworzył oficjalnie nową uczelnię jako Polski Uniwersytet na Obczyźnie w roku 1949. W tymże roku uczelnia otrzymała tymczasowy statut uniwersytecki, a 3 lata poźniej, 15 grudnia 1952 r. uzyskała pełne prawa akademickie.

Na PUNO studiowało wielu Polaków, w tym żołnierze armii Andersa oraz wszyscy ci, którzy pozostali w Wielkiej Brytanii po wojnie, bojąc się powrotu do komunistycznej wówczas Polski. W późniejszych latach PUNO przyciągało i przyciąga Polaków przebywających na emigracji. Jakby nie było, uniwersytet nadał kilkaset stopni magisterskich i doktorskich.

 
Studia online na PUNO

Oferta edukacyjna PUNO na rok akademicki 2018 / 2019 obejmuje następujące kierunki rocznych i dwuletnich studiów podyplomowych, realizowanych przez uniwersytet w języku polskim:

– Psychodietetyka

– Mediacje & Negocjacje

– Nauczanie Języka Polskiego

– Psychologia Stosowana

– Zarządzanie Opieką nad Osobami Starszymi

– Akademia Trenerów

– Interwencja Kryzysowa

– Zdrowie Publiczne

– Seksuologia Społeczna

 
Zajęcia będą się odbywać standardowo, w trybie weekendowym (zazwyczaj jeden weekend w miesiącu). Studenci uczestniczący w wykładach i ćwiczeniach w trybie online mają te same prawa i obowiązki, co osoby znajdujące się w sali wykładowej (niezależnie z jakiego miejsca na świecie łączą się z uniwersytetem). PUNO nie zapewnia słuchaczom online dostępu do internetu w ich lokalizacji. Własny, stabilny dostęp do internetu jest wymogiem studiowania na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie w Londynie.

Wysokość czesnego jest ta sama dla wszystkich. Studiowanie online pozwala zdalnie uczestniczyć w każdych zajęciach i redukuje koszty dojazdu do PUNO w Londynie. Dyplomy i świadectwa są identyczne dla wszystkich studentów.

Szczegóły dotyczące rekrutacji na poszczególne kierunki: tutaj… 

Wiecej informacji:

E-mail

[email protected]

telefon
+44 (0)20 8846 9305

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy