polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska może stanąć przed poważnym wyzwaniem, jeśli chodzi o dostawy energii elektrycznej już w 2026 roku. Jak podała "Rzeczpospolita", Polska może zmagać się z deficytem na poziomie prawie 9,5 GW w stabilnych źródłach energii. "Rzeczpospolita" zwróciła uwagę, że rząd musi przestać rozważać różne scenariusze i przejść do konkretnych działań, które zapewnią Polsce stabilne dostawy energii. Jeśli tego nie zrobi, może być zmuszony do wprowadzenia reglamentacji prądu z powodu tzw. luki mocowej. * * * AUSTRALIA: Wybuch upałów w Australii może doprowadzić do niebezpiecznych warunków w ciągu najbliższych 48 godzin, z potencjalnie najwcześniejszymi 40-stopniowymi letnimi dniami w Adelajdzie i Melbourne od prawie dwóch dekad. W niedzielę w Adelajdzie może osiągnąć 40 stopni Celsjusza, co byłoby o 13 stopni powyżej średniej. Podczas gdy w niektórych częściach Wiktorii w poniedziałek może przekroczyć 45 stopni Celsjusza. * * * SWIAT: Rosja wybierze cele na Ukrainie, które mogą obejmować ośrodki decyzyjne w Kijowie. Jest to odpowiedź na ukraińskie ataki dalekiego zasięgu na terytorium Rosji przy użyciu zachodniej broni - powiedział w czwartek prezydent Władimir Putin. Jak dodał, w Rosji rozpoczęła się seryjna produkcja nowego pocisku średniego zasięgu - Oresznik. - W przypadku masowego użycia tych rakiet, ich siła będzie porównywalna z użyciem broni nuklearnej - dodał.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

poniedziałek, 18 czerwca 2018

Jak pomóc dziecku odkryć Ojczyznę, mieszkając za granicą?

Polska jest wyjątkowym miejscem, którego piękno można odnaleźć w każdym zakątku kraju, od południa po północ, od wschodu na zachód. Akcja Odkryj Polskę / Explore Poland, której celem jest zachęcenie Polaków mieszkających poza granicami kraju do zapoznania się z dziedzictwem kulturowym oraz niepowtarzalnym krajobrazem Polski, pozwala polskim dzieciom lepiej poznać Ojczyznę.

 
W ramach akcji powstał specjalny filmik pokazujący zarówno dzieciom, jak i dorosłym niesamowite miejsca znajdujące się na mapie Polski. Są to między innymi piękne górskie szlaki, gęste lasy, rozległe łąki, błękitne jeziora, piaszczyste plaże i strome klify. Nie zabrakło również polskiej architektury. Ukazane zostały również prawdziwe twarze Polaków, oraz elementy nierozłącznie kojarzące się z polską kulturą.


Film powstał z inicjatywy Fundacji Edukacji Polonijnej i Polonijki - Polonijnej Szkoły Podstawowej online. Polonijka jest idealnym rozwiązaniem dla osób mieszkających za granicą i chcących przekazać dzieciom rodzime wartości oraz tradycje, oraz nauczyć swoje pociechy języka polskiego.  
 


Polonijka to szkoła podstawowa dla dzieci w wieku 5-15 lat. Dzięki niej dziecko ma szansę poszerzyć swoje słownictwo, poznać historię Polski, nauczyć się ortografii i gramatyki, a także zdobyć wiedzę geograficzną i kulturową. Polonijka jest szkołą online - dzięki temu dziecko może się uczyć w dowolnym, dogodnym dla niego miejscu i czasie. Nauka odbywa się za pomocą nowoczesnej Internetowej Platformy Edukacyjnej, na której znajdują się wszystkie niezbędne materiały i scenariusze lekcji, a także gry i zabawy mające na celu zapoznanie uczniów z polską tradycją i obyczajami. Ponadto, każde dziecko ma możliwość  wzięcia udziału w cotygodniowych webinariach, czyli lekcjach online z polskimi nauczycielami, które stanowią świetną okazję do powtórki i lepszego przyswojenia materiału. Szkoła to oczywiście również społeczność uczniowska - w Polonijce działa wyjątkowy program o nazwie “Kolega z ławki”.

Każde dziecko uczęszczające do Polonijki ma możliwość uczestniczyć w lekcjach razem ze znajomymi z całego świata!
 
Trwa druga tura zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Dowiedz się więcej o polskiej szkole on-line, z której korzysta kilka tysięcy dzieci na całym świecie! http://rejestracja.polonijka.edu.pl/odkryjpolske
 

 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy