polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 18 maja, a ewentualna druga tura – 1 czerwca. PKW zarejestrowała 17 kandydatów. Zarejestrowanymi i prawidłowo zweryfikowanymi przez PWN kandydatami są: Artur Bartoszewicz, Magdalena Biejat (Lewica), Grzegorz Braun (Konfederacja Korony Polskiej), Szymon Hołownia (Trzecia Droga), Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej), Maciej Maciak (Ruch Dobrobytu i Pokoju), Sławomir Mentzen (Konfederacja), Karol Nawrocki (Prawo i Sprawiedliwość), Joanna Senyszyn (b. SLD), Rafał Trzaskowski (Platforma Obywatelska), Marek Woch (Bezpartyjni Samorządowcy) i Adrian Zandberg (Razem). * * * AUSTRALIA: Premier Australii, Anthony Albanese, rozpisał wybory parlamentarne na 3 maja, rozpoczynając trwającą pięć tygodni kampanię wyborczą, w której dominować będzie temat rosnących kosztów życia. * * * SWIAT: "Kierując się względami humanitarnymi, dziś od godz. 18 strona rosyjska ogłasza wielkanocny rozejm. Rozkazuję zaprzestać wszelkich działań wojennych na ten okres" – oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin. Moskwa podkreśliła, że tego samego kroku oczekuje od Ukrainy.
POLONIA INFO:

niedziela, 18 lutego 2018

Występy Marzanny Graff i Aleksandra Mikołajczaka w Melbourne

Pod koniec lutego do Melbourne przylatują aktorzy z Polski, aby zaprezentować trzy współczesne spektakle teatralne. Dwójka aktorów, którzy nas odwiedzą, to Marzanna Graff oraz Aleksander Mikołajczak. Swoje tournée po Australii rozpoczęli od Perth i Sydney, gdzie zebrali pozytywne, a nawet entuzjastyczne recenzje. W Melbourne wystąpią w dniach od 24 lutego do 11 marca.


Marzanna oraz Aleksander nie po raz pierwszy goszczą w Australii. Ich poprzednia wizyta była niezwykle udanym teatralnym wydarzeniem i wielu z nas z niecierpliwością czekało na ich powrót. Tym razem na spotkanie z australijską Polonią warszawscy aktorzy przygotowali dwie komedie oraz wzruszającą opowieść o losach Polaków zesłanych w głąb Rosji.



KOMEDIA „POMOC SĄSIEDZKA”

24.02.2018 godz. 17:00 Dom Polski  Syrena w Rowville


Któż z nas nie zna przykładu denerwującego sąsiada? Pan Stefan potrafi zirytować! A co jeśli sąsiadką tego pana jest ekscentryczna pracoholiczka singielka, która uwielbia egzotyczne podróże? Pana Stefana i Panią Jolę różni chyba wszystko. Do tego każde z nich  lubi mieć rację. Czy taka dwójka jest w stanie znaleźć choć cień porozumienia?

 
 

KOMEDIA „CZAS NA MIŁOŚĆ”

03.03.2018 godz. 17:00  Klub Polski w Albion



Po 25 latach małżeństwa, gdy dzieci opuściły rodzinne gniazdo, Anna pragnie na nowo ułożyć relacje z mężem. Paweł jednak nie rozumie jej starań. Podoba mu się to w czym tkwi. Czy uda się na nowo wykrzesać namiętność w związku?Zmiany nie są łatwe ponieważ jest jeszcze ktoś obecny w tym związku… Ktoś bardzo ważny dla Pawła. Czy poukładany prawnik znajdzie porozumienie z nowa-starą żoną?Tego nie wiemy ale widzowie na pewno znajdą ogromną dawkę doskonałej zabawy.
 

DRAMAT „PODAJ DŁOŃ”

04.03.2018 godz. 12:00  sala parafialna przy kościele w Keysborough

11.03.2018 godz. 12:00  sala parafialna przy kościele w Essendon

 

Anna i Piotr Lubienieccy to kochające się małżeństwo. Anna miała niezwykłą, pełną uśmiechu babcię, która uwielbiały wszystkie wnuki. Dzięki jej opiece potrafią widzieć w życiu to co dobre. Pół roku po śmierci babci, zgodnie z jej wolą, rodzina ma się spotkać aby podzielić pamiątki. Dzień przed rodzinnym spotkaniem Anna i jej mąż i Piotr mają za zadanie posprzątać  dom po zmarłej babci. Podczas porządków  trafiają na wstrząsające dla nich odkrycie: odnajdują zapiski babci z czasów wojny oraz listy dziadka, którego nigdy nie poznali i o losie, którego babcia nigdy nie wspominała. Okazuje się, że nie znali tak naprawdę  babci i dziadka. To co przeczytali zmienia ich życie. Dowiadują się, jak wiele przecierpieli na zesłaniu ich bliscy. Wzruszająca miłość  i wzajemna troska babci i dziadka porusza nimi do głębi. Syberia nabierze dla nich nowego znaczenia. To już nie nudna historia z podręczników, to życie, którego częścią są oni sami.  

Dla miłośników teatru szykuje się więc nie lada gratka i mam nadzieję, że wszystkie sale klubowe zapełnią się do ostatniego miejsca. W imieniu aktorów teatru „Mam Teatr” serdecznie zapraszam.

Jerzy Krysiak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy