"Mam Teatr" czyli Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak po występie w Klubie Polskim w Bankstown. Fot. K.Bajkowski |
Najnowsza produkcja teatralna Komedia "Pomoc sąsiedzka", którą zobaczyliśmy w Bankstown została stworzona na obchody 40-lecia pracy na scenie Aleksandra Mikołajczaka – aktora, którego głos rozpoznaje niemal każde polskie dziecko. Sztuka ta to bardzo relaksująca komedia z nutką sentymentalną pod pretekstem denerwujących i niekiedy absurdalnych konwersacji dwóch sąsiadów o różnej osobowości. W rzeczywistości pokazuje humorystycznie ważne aspekty naszego życia, że powierzchowna wiedza doprowadza do fałszywych wniosków, wiara pomaga żyć, no i mimo, że drugi człowiek nas irytuje to jednak bycie razem jest lepsze od samotności.
W nagraniu Bumeranga Polskiego aktorzy tuż po przedstawieniu „Pomoc sąsiedzka” w Klubie Polskim w Bankstown opowiadają o swojej działalności artystycznej i o sztukach teatralnych , które przywieźli dla Polonii australijskiej .
Podczas australijskiego tournee grupa teatralna pn. Mam Teatr czyli Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak przedstawiają widzom polonijnym trzy sztuki: komedie - „Czas na Miłość”, „Pomoc sąsiedzka „ i dramat „ Podaj dłoń”. Więcej o najbliższych spektaklach w Melbourne w artykule Jerzego Krysiaka.
Zanim zobaczycie naszą relację z Bankstown , kilka bardzo ciekawych słów o aktorach :
Marzanna Graff – polska pisarka, aktorka, autorka tekstów piosenek i spektakli teatralnych.
Współpracuje na stałe z teatrem Mam Teatr jako aktorka i scenarzystka. Związana jest również z warszawskimi teatrami Towarzystwo Teatrum oraz Capitol, a także z kaszubską sceną im. J. Wybickiego jako aktorka oraz scenarzystka.
Od 1999 współpracuje z mediami (m.in. z Polskim Radiem) tworząc własne audycje i rubryki autorskie. Jest wykładowcą w Akademia Dobrych Obyczajów , której założycielem był aktor Janusz Zakrzeński. Współpracuje jako wykładowca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Fundacji Shalom. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W latach 2000–2001 pełniła obowiązki Dyrektora Biura Reklamy i Sponsoringu Telewizji Niepokalanów, wchodząc jednocześnie w skład Zarządu Telewizji Niepokalanów.
W latach 2006–2009 współpracowała z kompozytorami i aranżerami Januszem Tylmanem i Czesławem Majewskim przy projekcie Śpiewaj z nami, prowadząc koncerty z ich udziałem oraz zaproszonych gwiazd. Od 2008 jest Honorowym Ambasadorem Dzieci Chorych na Guzy Mózgu.
Od grudnia 2011 jest żoną znanego aktora Aleksandra Mikołajczaka, którego głos jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w polskim dubbingu filmowym.
Aleksander Mikołajczak – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.
Ukończył PWST w Krakowie w 1976 r. Rok później otrzymał dyplom. Wspólnie z obecną żoną Marzanną Graff stworzył projekt Mam Teatr. Występuje również gościnnie w Teatrze „Polonia” w Warszawie.
Pracował w Teatrze Dramatycznym w Legnicy (1977-1978), Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu (1978-1979), Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi (1979-1983), Teatrze Nowym w Warszawie (1983-1989), Na Kresach w Suwałkach (1990-1991).
Od 2009 jest Honorowym Ambasadorem Dzieci Chorych na Guzy Mózgu.
W roku 2010 otrzymał prestiżową nagrodę Bursztynowe drzewo w kategorii „Najlepszy aktor” za rolę w spektaklu „Serca Moc”.
W roku 2011 otrzymał honorowy tytuł „Ambasador Sybiraków” za rolę w spektaklu „Podaj Dłoń”.
Zagrał dziesiątki ról w polskich filmach (m.in. Gry uliczne, pierwszy milion, Dług, Mój Nikifor, Plac Zbawiciela, Popiełuszko) i serialach ( Ranczo, M jak miłość, Dom, Plebania ) . Jest jednym z najbardziej znanych aktorów w polskim dubbingu. Jak sam mówi - na palcach jednej ręki można policzyć w jakich zagranicznych filmach nie ma jego głosu. Najbardziej znane dubbingi Aleksandra Mikołajczaka pojawiają się w takich filmach jak: Harry Potter, Shrek, Avangers, Batman, Pies Huckleberry, Flinstonowie, Przygody Olivera Twista, Gumisie, Smerfy, Piraci! I w wielu, wielu innych. Spróbujcie nie znaleźć!
kb/BumerangMedia (info o aktorach wg Wikipedii)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy