polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Premier Donald Tusk i wicepremier minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz od wielu miesięcy uspokajają, że Polska nie rozważa wysłania wojsk na Ukrainę. W poniedziałek obaj politycy powtórzyli to zapewnienie. Nadal jednak będą wspierać obecnie rządzących w Kijowie. * * * AUSTRALIA: Donald Trump nałożył 25-procentowe cła na import stali i aluminium, ale po rozmowie telefonicznej z Anthonym Albanese "rozważy" zwolnienie dla Australii. Australijski minister handlu Don Farrell planuje w ciągu kilku dni przylecieć do USA, aby odbyć rozmowy ze swoim odpowiednikiem na temat możliwego zwolnienia dla Australii. Wkrótce po podpisaniu rozporządzenia celnego, w którym podkreślił, że nie będzie żadnych wyjątków, Tramp stwierdził, że Australia może zapewnić sobie lepszą umowę. * * * SWIAT: Prezydent USA Donald Trump skrytykował we wtorek ukraińskiego przywódcę Wołodymyra Zełenskiego po skargach z Kijowa na odsunięcie go na boczny tor w amerykańsko-rosyjskich rozmowach pokojowych w Arabii Saudyjskiej. Rozmawiając z dziennikarzami w swojej rezydencji Mar-a-Largo, Trump powiedział, że jest "bardzo rozczarowany" Zełenskim za to, że nie udało mu się rozwiązać konfliktu, którego "nigdy nie powinien był rozpocząć". * Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oznajmił w czwartek, że Rosja "całkowicie zgadza się" ze stanowiskiem USA wobec Ukrainy. Powtórzył też, że nie zaakceptuje rozmieszczenia europejskich wojsk na Ukrainie w ramach porozumienia pokojowego. Pieskow powiedział, że byłoby to dla Moskwy nie do zaakceptowania, ponieważ strona rosyjska nie zgodzi się na obecność wojsk NATO na terytorium Ukrainy.
POLONIA INFO:

środa, 6 września 2017

Promujmy język polski na całym świecie!

Od trzech lat na całym świecie obchodzony jest Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Święto ma na celu promowanie wartości wynikających z dwujęzycznej edukacji i jej znaczenia w życiu Polonii, Polski i innych krajów.  Popularyzacja idei dwujęzyczności i nauka języka polskiego wśród Polaków mieszkających poza granicami kraju – to jego najważniejsze założenia!

Sposobów na promocję języka polskiego w kraju i na świecie jest wiele. Ważne jednak, żeby inicjatywa Polonijnego Dnia Dwujęzyczności pokonała granice i dotarła do najdalszych zakątków globu. Należy pamiętać, że język tworzą ludzie i miejsca.


Fundacja Edukacji Polonijnej, mająca na celu rozpowszechnianie polskiej edukacji za granicą, po raz kolejny współorganizuje obchody święta i proponuje sposób, który pozwoli zaangażować się w akcję każdemu Polakowi!


Na portalu PolakPotrafi ruszył projekt Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Tym razem, aby promować ideę polonijnej dwujęzyczności, do realizacji zostały postawione dwa główne zadania:

1)    Stworzenie cyklu 6 filmików pokazujących Polskę nieznaną. Na początek planowane jest pokazanie niezwykłych i nieznanych miejsc w Małopolsce.
2)    Promocja Polonijnego Dnia Dwujęzyczności wśród Polonii i Polaków mieszkających w kraju i za granicą, aby dotrzeć z informacją do każdego.

Wierzymy, że język tworzą ludzie i  miejsca!
Każda osoba może wesprzeć i udostępnić projekt, przyczyniając się tym samym do rozprzestrzeniania się idei polonijnej dwujęzyczności w kraju i na świecie. Co ważne, KAŻDA inicjatywa będzie nagradzana. Nagrody wybiera się indywidualnie!

Projekt promując polonijną dwujęzyczność na świecie, promuje także wszystkich darczyńców, od pojedynczych osób, po organizacje i firmy. W zeszłym roku o święcie pisały media w Polsce i za granicą. Na świecie jest prawie 20 mln osób polskiej narodowości. Dotarcie do nich to niepowtarzalna szansa dla Ciebie lub Twojej firmy, aby wyróżnić się, promując język polski!

Zebrane fundusze to kolejna cegiełka do popularyzacji języka Ojczystego. Pokaż, że warto inwestować w język polski!

Sonia Horonziak

tel. 12 291 91 45
[email protected]
www.polonia.edu.pl
facebook.com/FundacjaEdukacjiPolonijnej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy