polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska może stanąć przed poważnym wyzwaniem, jeśli chodzi o dostawy energii elektrycznej już w 2026 roku. Jak podała "Rzeczpospolita", Polska może zmagać się z deficytem na poziomie prawie 9,5 GW w stabilnych źródłach energii. "Rzeczpospolita" zwróciła uwagę, że rząd musi przestać rozważać różne scenariusze i przejść do konkretnych działań, które zapewnią Polsce stabilne dostawy energii. Jeśli tego nie zrobi, może być zmuszony do wprowadzenia reglamentacji prądu z powodu tzw. luki mocowej. * * * AUSTRALIA: Wybuch upałów w Australii może doprowadzić do niebezpiecznych warunków w ciągu najbliższych 48 godzin, z potencjalnie najwcześniejszymi 40-stopniowymi letnimi dniami w Adelajdzie i Melbourne od prawie dwóch dekad. W niedzielę w Adelajdzie może osiągnąć 40 stopni Celsjusza, co byłoby o 13 stopni powyżej średniej. Podczas gdy w niektórych częściach Wiktorii w poniedziałek może przekroczyć 45 stopni Celsjusza. * * * SWIAT: Rosja wybierze cele na Ukrainie, które mogą obejmować ośrodki decyzyjne w Kijowie. Jest to odpowiedź na ukraińskie ataki dalekiego zasięgu na terytorium Rosji przy użyciu zachodniej broni - powiedział w czwartek prezydent Władimir Putin. Jak dodał, w Rosji rozpoczęła się seryjna produkcja nowego pocisku średniego zasięgu - Oresznik. - W przypadku masowego użycia tych rakiet, ich siła będzie porównywalna z użyciem broni nuklearnej - dodał.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

czwartek, 7 lipca 2016

"Powidoki Weneckie" Agaty Materowicz w Parramatta Gallery

Od najbliższej soboty, 9 lipca przez osiem dni w Parramatta Gallery przy Pitt St  będzie czynna wystawa  polskiej artystki Agaty Materowicz  pn. „Venice Reflection. Otwarcie wystawy rozpocznie się w południe. O czym informuje i zaprasza Danuta Kruszewska - kurator ekspozycji.  

"Powidoki Weneckie", (Venice Reflections) to inspirowany twórczością Władysława Strzemińskiego, a szczególnie teorią unizmu i powidoków, autorski cykl fotografii cyfrowych zrealizowanych podczas I Multimedialnego Seminarium Doktoranckich Studiów Środowiskowych ASP w Łodzi pt.: „Sztuka bez granic”, "ART Without Borders”, którego też była kuratorką.

Sympozjum odbyło się w Wenecji w 2015, podczas 56 La Biennale di Venezia.
Projekt zrealizowany w Wenecji, historycznym mieście sztuki i artystów, będącym inspiracją dla wielu twórców, we wszechobecnej kreatywnej atmosferze. Nietrudno tu o refleksje, przemyślenia i skojarzenia. Teoria unizmu i powidoków, będąca kluczem wyboru kadrów i ujęć, uruchomiła wyobraźnię i wybiórczy sposób widzenia magicznych zjawisk działania światła w toniach wód weneckich kanałów, przy wyjątkowym nasyceniu barw.
Przedstawione fotografie są zarówno dokumentem tych zjawisk, ale też fragmentem
materiału badawczego, zebranego podczas obserwacji tych zjawisk.
Efekt wzmocniony światłem i klimatem weneckim, kolorytem nieba i wody, odbiciem
weneckich kamienic w wodach kanałów.


Nota biograficzna:

Agata Materowicz, absolwentka Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Temat pracy magisterskiej to: "Lalka do filmu animowanego", wykonana na podstawie obrazu "Dziewczyna czytająca list" Jana Vermeera, w Pracowni Animacji Lalkowej pod kierunkiem prof. Marka Skrobeckiego (laureata Oscara 2007, w kategorii Najlepszych Krótkometrażowych Filmow Animowanych: "Piotruś i Wilk"). oraz "Scenografia malarska do filmu animowanego" w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Jolanty Wagner. Teoretyczna część pracy została zrealizowana pod kierunkiem dr Łukasza Sadowskiego, a jej temat to "Iluzja w sztuce – droga od malarstwa do filmu". Uzyskała tytuł licencjata z artystycznej grafiki komputerowej w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Posiada dyplom z architektury krajobrazu ("Plastyczna rola drzew w kompozycji terenów zieleni”). Ukończyła Studium Reklamy Handlowej w Ciechanowie, uczęszczała też do Studium Architektury w Warszawie. Otrzymała certyfikat ArtCamp Digital Photography / Open Air – International Summer School of Art, University of West

Bohemia - Pilzno, a także certyfikat Akademii Fotografii w Warszawie.

Obecnie jest doktorantką Doktoranckich Studiów Środowiskowych. Realizuje doktorat w zakresie sztuki multimediów tradycyjnych i cyfrowych, lalką i scenografią do filmu animowanego, malarstwem olejnym, anamorficznym, przestrzennym, fotografią, grafiką komputerową 2D, (artystyczną, projektową i edycyjną). Ilustruje książki i książeczki dla dzieci. Pracowała jako wystawiennik, kurator wystaw, twórca lalek, miniaturowych aranżacji przestrzennych z różnych materiałów. Autorka artykułów i publikacji naukowych m.in. na temat prawa autorskiego. Uczestniczka projektu filmowego "Loving Vincent " realizowanego przez BreakThru Film.- pełnometrażowego animowanego filmu, malowanego poklatkowo w technice malarstwa olejnego. Publikowała swoje prace w czasopismach i wydawnictwach książkowych. Brała też udział w kilkunastu indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych wystawach w kraju i za granicą.

Ważniejsze nagrody i wyróżnienia:

- Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

za wybitne osiągnięcia artystyczne 2012 r.

- Stypendium Marszałka woj. Łódzkiego 2012 r.

- Nagroda Galerii Kobro w 29 Konkursie im. Wł Strzemińskiego 2011 r.

- Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Zakochaj się w Warszawie

- Zdobywczyni srebrnego medalu w Międzynarodowym Konkursie Malarskim, Shankar's Competition, New Delhi, Indie. (na podst. Wikipedii)

Danuta Kruszewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy