polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Andrzej Duda wziął udział oficjalnie w otwarciu amerykańskiej bazy wojskowej w Redzikowie k. Słupska. Część tarczy antyrakietowej USA osiągnęła gotowość operacyjną w połowie grudnia 2023 r., z prawie czteroletnim opóźnieniem. To najważniejsza bojowa inwestycja amerykańska w Polsce. Baza dysponuje stacją radarową dalekiego zasięgu i została uzbrojona w pociski przechwytujące, zdolne do zestrzeliwania rakiet międzykontynentalnych. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że otwarcie bazy w Redzikowie jest próbą przesunięcia infrastruktury militarnej USA w kierunku rosyjskiej granicy i zapowiedział, że Moskwa odpowie działaniami, które zmierzą do "zagwarantowania parytetu". * Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Chodzi o nieprawidłowości w Collegium Humanum, które handlowało dyplomami. Mieli z tego korzystać m. in. Ukraińcy. Oskarżenia dotyczą między innymi przyjęcia ponad miliona złotych za wystawienie tysiąca dyplomów, w tym dyplomów MBA niezbędnych do objęcia posady w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. * * * AUSTRALIA: Lider opozycji Peter Dutton i premier Anthony Albanese opublikowali w mediach społecznościowych posty, w których gratulują Donaldowi Trumpowi historycznego zwycięstwa w wyborach prezydenckich, podkreślając, że stosunki amerykańsko-australijskie będą nadal prosperować. W niedzilę natomiast wyszło na jaw, że były premier, który obecnie pełni funkcję ambasadora Australii w Stanach Zjednoczonych, po cichu wyczyścił swoje konta w mediach społecznościowych ze wszystkich "paskudnych" postów pełnych obelg pod adresem Donalda Trumpa. Rudd, który uważa się, że zarabia do 400 000 dolarów rocznie za bycie reprezentantem Australii różnych momentach opisywał Trumpa jako "zdrajcę Zachodu" i "problem dla świata". * * * SWIAT: Prezydent Rosji Władimir Putin oficjalnie podpisał nową narodową doktrynę nuklearną, która nakreśla scenariusze, w których Moskwa byłaby upoważniona do użycia swojego arsenału nuklearnego. Dwa głowne punkty odnoszą się do agresji któregokolwiek pojedynczego państwa z koalicji wojskowej (bloku, sojuszu) przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom. Będzie to uważane za agresję koalicji jako całości. Agresja jakiegokolwiek państwa nienuklearnego przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom przy udziale lub wsparciu państwa nuklearnego będzie uważana za ich wspólny atak. Federacja Rosyjska zastrzega sobie prawo do użycia broni jądrowej w odpowiedzi.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

wtorek, 19 stycznia 2016

Dreamliner LOTu już lata do Tokio!

Polski samolot  rejsowy LOTu wylądował po raz pierwszy
 na tokijskim lotnisku Narita. Fot. materiały prasowe
18 stycznia pierwsi pasażerowie  skorzystali z nowego połączenia LOT-u do stolicy Japonii na pokładzie najbardziej komfortowego samolotu na świecie – Boeinga 787 Dreamliner. Tym samym polski przewoźnik otworzył nowy rozdział niełatwej walki o klienta oferując nowe połączenie dalekiego zasięgu. Od dzisiaj LOT oferuje najwygodniejszą podróż z Polski do Japonii i z Japoni do Polski w nieco ponad 10 godzin. Dla nas w Australii otwiera się też nowa trasa z niezwykle atrakcyjnym przystankiem do zwiedzania: z Sydney do Warszawy przez Tokio - czemu nie?

Oferta LOT-u na rejsy do Japonii umożliwia najkrótszą i najbardziej komfortową podróż na tej trasie, w jakości, jakiej jeszcze nie było na europejskim rynku. Do tej pory podróż do Japonii trwała około 15 godzin i zmuszała pasażerów do co najmniej jednej przesiadki w jednym z dużych i zatłoczonych europejskich portów.

„Otwierając połączenie do Tokio rozpoczynamy walkę o serca naszych klientów. Zarówno tych, którzy już z nami podróżują, jak i tych, którzy jeszcze nigdy nie korzystali z naszych usług. Wszystkie rejsy będziemy realizowali Dreamlinerami, czyli dajemy pasażerom niepowtarzalny komfort. Dzięki temu oferujemy bezkonkurencyjny produkt i to w dobrej cenie” – mówi Marcin Celejewski, p.o. Prezes LOT. „Na każdym kroku udowadniamy, że jesteśmy zawsze blisko potrzeb pasażerów i będziemy o nich ostro walczyć. To już się dzieje!” – dodaje.
Specjalnie dla pasażerów na trasie do i z Tokio LOT wprowadził kilka japońskich akcentów: na pokładzie serwowane są japońskie dania, natomiast w systemie rozrywki pokładowej można obejrzeć filmy japońskiej produkcji. Cały system rozrywki pokładowej jest dostępny również w japońskiej wersji językowej. Japońskie dania serwowane pasażerom opracował specjalnie dla LOT-u tegoroczny mistrz świata Sushi Alon Than, na co dzień prowadzący restaurację Izumi Sushi w Warszawie.
Posiłki w klasie Business serwowane są w specjalnej zastawie, popularnej wśród Japończyków marki Bolesławiec, przeznaczonej do podawania potraw japońskich. Na pokładzie pasażerowie LOT Business Class  mogą również spróbować najlepszej klasy japońskiego wina umeshu oraz Sake Souhana, serwowanego w tak prestiżowych miejscach jak Pałac Cesarski w Tokio. Oprócz specjalnie wyselekcjonowanych japońskich alkoholi, na pasażerów LOT Business Class czeka dedykowane menu, w którym znaleźć można między innymi zupę miso, japońskie dania serwowane w bento box czy japońskie przekąski. Japońskie posiłki są również serwowane w LOT Economy Class i LOT Premium Economy. Dla pasażerów tych klas LOT również przygotował smaczne przekąski oraz dodatkowo wyśmienitą japońską herbatę sencha.

Wszystkie połączenia do Tokio realizowane są Dreamlinerami, wyposażonymi w trzy klasy podróży – LOT Business Class z fotelami rozkładającymi się do pozycji płaskiego łóżka oraz kuchnią niczym z najlepszej restauracji. LOT Premium Economy Class z większą, indywidualną przestrzenią, wygodnymi fotelami z podnóżkami, podparciami dla ud, stolikami koktajlowymi i bogatym menu oraz LOT Economy Class z nowoczesnymi fotelami z indywidualnymi ekranami rozrywki pokładowej i gniazdami USB oraz świeżymi i urozmaiconymi posiłkami serwowanymi podczas rejsu.
Jednym z największych atutów połączenia LOT-u do Tokio jest maksymalnie krótki czas podróży nie tylko z Polski, ale także z innych krajów tak zwanej Nowej Europy. Przesiadki w Warszawie będą o wiele bardziej komfortowe i szybsze niż te oferowane przez duże i zatłoczone huby Europy Zachodniej.

„Atrakcyjność portu lotniczego mierzy się atrakcyjnością oferty przewoźników, którzy na nim operują. Cieszymy się więc, że LOT po dwóch latach wyrzeczeń zaczyna odbudowywać swoją mocną pozycję na Lotnisku Chopina w Warszawie i na rynkach międzynarodowych. To jest nasz wspólny interes. Dzięki ekspansji naszego narodowego przewoźnika rośnie również liczba pasażerów obsługiwanych na największym lotnisku w Polsce i rośnie jego znaczenie w całym regionie Europy Środkowo Wschodniej. A o to właśnie nam chodzi” – mówi Michał Kaczmarzyk dyrektor Lotniska Chopina.
Wyloty do Tokio odbywają się w środy, piątki i niedziele, natomiast rejsy powrotne do Warszawy startują z lotniska Narita w czwartki, soboty i poniedziałki według następującego rozkładu:

WAW – NRT LO 079 15:00 – 09:20(+1)

NRT – WAW LO 080 11:05 – 14:40
Stolica Japonii to naturalny kierunek dla LOT-u, za którym jednoznacznie przemawiają dane ekonomiczne. Aż 300 japońskich firm inwestuje w Polsce, wymiana handlowa między Japonią a Europą stale rośnie, a japońska gospodarka to 3 największa gospodarka na świecie.

Tokio jest pierwszym dalekodystansowym połączeniem, które zostało zainaugurowane po formalnym zakończeniu procesu restrukturyzacji LOT-u, które przypadło na koniec 2015. To również druga po Pekinie trasa azjatycka w regularnej siatce LOT-u.
na podst. materiałów prasowych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy