polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska może stanąć przed poważnym wyzwaniem, jeśli chodzi o dostawy energii elektrycznej już w 2026 roku. Jak podała "Rzeczpospolita", Polska może zmagać się z deficytem na poziomie prawie 9,5 GW w stabilnych źródłach energii. "Rzeczpospolita" zwróciła uwagę, że rząd musi przestać rozważać różne scenariusze i przejść do konkretnych działań, które zapewnią Polsce stabilne dostawy energii. Jeśli tego nie zrobi, może być zmuszony do wprowadzenia reglamentacji prądu z powodu tzw. luki mocowej. * * * AUSTRALIA: Wybuch upałów w Australii może doprowadzić do niebezpiecznych warunków w ciągu najbliższych 48 godzin, z potencjalnie najwcześniejszymi 40-stopniowymi letnimi dniami w Adelajdzie i Melbourne od prawie dwóch dekad. W niedzielę w Adelajdzie może osiągnąć 40 stopni Celsjusza, co byłoby o 13 stopni powyżej średniej. Podczas gdy w niektórych częściach Wiktorii w poniedziałek może przekroczyć 45 stopni Celsjusza. * * * SWIAT: Islamiści wkroczyli do Damaszku i ogłosili go "wolnym", dodając, że prezydent Baszar Asad uciekł ze stolicy. Były prezydent otrzymał azyl w Rosji i przybył do Moskwy wraz z rodziną - poinformowały w niedzielę rosyjskie agencje informacyjne RIA Novosti i TASS, powołując się na źródła kremlowskie. Szybkie zajęcie syryjskiej stolicy stanowi kulminację zakrojonej na szeroką skalę ofensywy przeprowadzonej przez Hayat Tahrir al-Sham (HTS). Dowodzone przez byłego dowódcę Al-Kaidy, wcześniej znanego jako Dżabhat an-Nusra, ugrupowanie rozpoczęło w zeszłym tygodniu niespodziewaną ofensywę z kontrolowanej przez opozycję prowincji Idlib w północnej Syrii. Wcześniej dżihadyści wyparli armię syryjską z miast Aleppo, Hama, Homs i Al-Kusajr na granicy z Libanem, zanim wkroczyli do Damaszku.* Rosyjski minister spraw zagranicznych, Siergiej Ławrow, w opublikowanym wywiadzie dla Tucker Carlsona, stwierdził, że kluczowym warunkiem zakończenia wojny na Ukrainie jest uznanie jej za "państwo nieblokowe". Ławrow przekonywał, że Rosja jest gotowa dołączyć do grupy krajów, które zapewnią Ukrainie zbiorowe gwarancje bezpieczeństwa.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

środa, 18 listopada 2015

Trzy lata linkowania do Polski

Dokładnie trzy lata temu został uruchomiony Link to Poland. Pomysłodawca portalu i jednocześnie menadżer zarządzający, Mariusz Soltanifar podkreśla, że “redakcja portalu Link to Poland, na przestrzeni minionych trzech lat, dołożyła wszelkich starań aby informacje o wielu szczytnych inicjatywach organizowanych przez i dla Polaków, w Polsce oraz poza jej granicami, trafiły do jak najszerszego kręgu odbiorców i by były przygotowywane także w języku angielskim bądź niderlandzkim.

Polacy osiągają sukcesy na świecie, są autorami unikalnych projektów, ale informacja o nich może być znacznie lepiej rozpowszechniana tylko poprzez wielojęzyczne publikacje, które dotrą do osób nie posługujących się językiem polskim. Dzięki temu możemy przyczynić się do budowania pozytywnego wizerunku Polski w świecie, bądź jego poprawy” – zaznacza.
Kolejny rok istnienia Link to Poland był rokiem intensywnej pracy dla redakcji portalu, ale też i czasem miłych spotkań i nawiązania nowych kontaktów. Również nasi Partnerzy polonijni zaangażowani byli w szereg różnorodnych działań. Na uwagę zasługuje zorganizowany po raz trzeci Festiwal Filmów Emigracyjnych EMiGRA. Agata Lewandowski, podkreśla wartość jaką tworzy Link to Poland z perspektywy organizatora Festiwalu: “Link to Poland to portal tworzony przez ludzi, z którymi dobrze się współpracuje! Jako wieloletni organizator projektów kulturalnych, wiem, że podstawą sukcesu są ludzie, którzy uczestniczą w ich budowie. Często kiedy rozpoczynamy nasze przedsięwzięcia, media bardzo sceptycznie włączają się w ich promocję. Link to Poland uwierzył w tworzony przez mnie Festiwal Filmów Emigracyjnych EMIGRA od jego pierwszej edycji, kiedy jeszcze przysłowiowo „raczkowaliśmy”. Dlatego w tym roku możemy wspólnie cieszyć się, że EMIGRA „stanęła już na nogi” i wzięło w niej udział dwóch reżyserów, którzy otrzymali Oscara – Paweł Pawlikowski i Piotr Fudakowski. W przyszłości zrealizujemy z Link to Poland jeszcze wiele ciekawych, nowatorskich projektów” – dodaje.
Z inicjatywy Fundacji Dobra Polska Szkoła i portalu DobraPolskaSzkola.com i jej polskiego partnera Edukacja dla Demokracji, w tym roku po raz pierwszy w historii polonijnych wydarzeń w USA pojawiło się nowe święto – Polonijny Dzień Dwujęzyczności (Polish Bilingual Day), które od tej pory będzie obchodzone co roku w październiku. Już dziś zapraszamy wszystkie polskie sobotnie szkoły i organizacje polonijne w innych krajach do przyłączenia się do wspólnego świętowania. Link to Poland ze swej strony pragnie zapewnić o swoim dalszym wsparciu dla inicjatyw związanych z dwujęzycznością i nauką języka polskiego. Marta Kustek, redaktor naczelna portalu DobraPolskaSzkola.com – tak wspomina początki współpracy z Link to Poland: “Wydaje się, że to było tak niedawno, kiedy Link to Poland pojawił się w sieci i bardzo szybko dał o sobie znać wielu rzeszom Polaków porozsiewanych po całym świecie. Jestem pełna podziwu dla prowadzących stronę, że w tak krótkim czasie udało im się osiągnąć tak wysoką rozpoznawalność w sieci i na portalach społecznościowych. Również nie jestem tym zbytnio zdziwiona – Link to Poland jest miejscem, w którym możemy znaleźć bardzo dużo cennych informacji, dla nas, Polaków zamieszkałych poza krajem, odwiedzających zarówno Polskę, jak i inne kraje, do których podróżujemy. Na Link to Poland możemy znaleźć informacje o ciekawych wydarzeniach kulturalnych, w których akurat w tym miejscu możemy uczestniczyć. Dla mnie niezwykle cenne są informacje dotyczące ciekawych projektów kulturalnych lub edukacyjnych, realizowane w polonijnych środowiskach, jak również problemy z którymi zmagają się nasi rodacy w innych krajach.

Dlatego chętnie tutaj zaglądam. Gratuluję tak ciekawej strony, życzę utrzymania dalszego tak aktywnego kursu i realizowania wielu inspirujących projektów wśród Polonii!” – dodaje.
W tym roku do grona partnerów Link to Poland dołączyli nowi partnerzy biznesowi Brand24 oraz MoneyGram. Mick Griffin, Dyrektor Global Sales w Brand24, z entuzjazmem, mówi, że “Brand24 niezwykle cieszy perspektywa współpracy z Link To Poland. Naszym celem od zawsze było wspieranie marek tak, aby lepiej rozumiały społeczności, w których działają, a także bardziej angażowały się w ich życie. Dla firm działających za granicą może to być prawdziwe wyzwanie, na które chcemy odpowiedzieć przedstawiając im nie tylko nasze własne rozwiązania” – podkreśla.

Andrzej Wilk, Prezes MoneyGram Payment Systems Poland, podkreśla, że “dla MoneyGram współpraca z „Link to Poland” jest rzeczą całkowicie naturalną. Jako światowy potentat w obsłudze przekazów pieniężnych, przenieśliśmy część swojej centrali z USA do Warszawy. Polska wygrała między innymi z Irlandią, Czechami i Bułgarią. Warszawskie biuro firmy zatrudnia dziś ponad 600 osób; reprezentowanych jest tu 38 różnych funkcji biznesowych. Pracownicy centrum obsługują agentów i klientów MoneyGram we wszystkich strefach czasowych, posługując się 24 językami (w tym m.in. arabskim, greckim, hindi, koreańskim, mandaryńskim, swahili, tureckim, urdu czy wietnamskim). Aż 30 proc. zespołu to obcokrajowcy, reprezentujący 45 narodowości. Z warszawskiego biura koordynowane są kluczowe procesy. Tu również powstają nowe, innowacyjne rozwiązania, dotyczące tzw. kanałów samoobsługowych, które są dla nas priorytetem. MoneyGram zapewnia międzynarodowe przekazy pieniężne w ponad 200 krajach i terytoriach zależnych, dzięki globalnej sieci ponad 350 tys. placówek agentów, do których należą m.in. sklepy, międzynarodowe urzędy pocztowe i banki.”

Coraz więcej korzyści, że współpracy z Link to Poland dostrzegają również polskie porty lotnicze. Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport, podkreśla wartość współpracy z portalem Link to Poland: “Znaczącą grupę naszych pasażerów stanowią Polacy mieszkający na stałe za granicą lub pracujący w krajach zachodniej Europy. Z badań wynika, że regularnie odwiedzają Kraków i korzystają z oferty naszego lotniska. Link to Poland to dla nas ważny kanał dotarcia do tej grupy pasażerów. Zaletą portalu jest dobre przygotowanie merytoryczne redakcji, szybkość opracowywania informacji, nowoczesny layout. Dzięki temu, że portal jest prowadzony w kilku wersjach językowych publikowane tam treści docierają nie tylko do Polonii. Współpraca z Link to Poland jest dla lotnisk znakomitym uzupełnieniem innych form komunikacji”.
Portal Link to Poland podobnie jak w latach ubiegłych, także w mijającym roku, wspiera inicjatywy z udziałem polskiej diaspory i Polaków na całym świecie i rozpowszechnia informacje o wydarzeniach kulturalnych, biznesowych, edukacyjnych, sportowych, czy rozrywkowych na zasadzie udzielania patronatu medialnego. Jednym z wydarzeń, które trafiło pod opiekę medialną portalu już od pierwszej edycji, są Międzynarodowe Zawody Łazików Marsjańskich European Rover Challenge (ERC). Łukasz Wilczyński, dyrektor zarządzający Planet PR, organizator European Rover Challenge, stwierdza, że “Link to Poland jest przede wszystkim skarbnicą wiedzy na temat najciekawszych wydarzeń w naszym kraju oraz wydarzeń związanych z Polską na świecie. Nie ukrywam, że w gąszczu co raz większego natłoku informacji płynących z różnych źródeł, dobrze jest mieć jedno uniwersalne miejsce, które nie tylko agreguje informacje, ale (co najważniejsze) samo je opracowuje. To ważne, bowiem wiele portali polonijnych zazwyczaj jest zlokalizowanych poza Polską, a współpraca z Link to Poland to gwarancja obecności reporterów portalu na miejscu wydarzenia, w Polsce. Dzięki temu od początku organizacji European Rover Challenge mamy fantastyczne wsparcie dziennikarzy portalu w nagłośnieniu naszego wydarzenia poza granicami Polski. A jest to dla nas bardzo istotne, jako że chcemy promować nasze wydarzenie także wśród Polonii rozsianej po świecie, aby również motywować ich do coraz częstszego odwiedzania Polski przy okazji różnych wydarzeń naukowych, kulturalnych czy sportowych. Z punktu widzenia promocji Polski środowisko polonijne jest bowiem bardzo ważną grupą docelową, o którą należy szczególnie dbać, jako że są naszymi naturalnymi ambasadorami w świecie” – dodaje

Link to Poland angażuje się także w spotkania mające na celu budowanie wizerunku Polski w świecie.Anita Wójtowicz, Prezes Stowarzyszenia Florek Entertainment, organizatora cyklu konferencji ‘Made in Polska’ w Paryżu, w której brała udział redakcja portalu, zaznacza, że “Link to Poland odpowiada na autentyczna potrzebę scentralizowania informacji o wydarzeniach polonijnych z całego świata, tak aby można było dzielić się nimi w takim miejscu, które jest neutralne politycznie i religijnie, a zarazem otwarte na wszystkie polonijne organizacje z całego świata. Cieszę się, że Link to Poland idealnie odzwierciedla prawdziwa Polskę i Polaków oraz prezentuje ich aktywności poza granicami kraju. Mam nadzieję, że Link to Poland stanie się globalnym forum wymiany doświadczeń polonijnych oraz pozwoli odkryć Polskę, tym którzy jeszcze nie wiedzą jak piękny i bogaty jest nasz kraj” – uzupełnia.

Link to Poland wspiera także wiele inicjatyw naukowych. Przykładem jednej z nich, jest organizowana z wielkim rozmachem, Konferencja: “Nauka. Polskie Perspektywy”. Dr Joanna Bagniewska, zoolog i popularyzatorka nauki, na stałe mieszkająca w Wielkiej Brytanii, zaznacza, że “Link to Poland jest internetowym centrum informacji o Polsce. Współpracuje z wydarzeniami polonijnymi na całym świecie, promując tym samym wartościowe inicjatywy z przeróżnych dziedzin oraz liderów działających na rzecz Polski. Portal prowadzi działalność w trzech językach, a opisuje wydarzenia realizowane w przestrzeni międzynarodowej. Uwzględnia nieoczywiste drogi promocji Polski, na przykład poprzez opisywanie projektów badawczych prowadzonych przez polskich uczonych, oraz konferencje naukowe zrzeszające polskie środowiska akademickie.”
Redakcja portalu Link to Poland zaprasza serdecznie do współpracy, osoby prywatne i organizacje, chcące podjąć wyzwanie prezentacji Polski i Polaków w świecie, w sposób interaktywny i nowoczesny.

Bumerang Polski jest partnerem medialnym Link to Poland.

Dane kontaktowe:
Link to Poland: www.linktopoland.com
telefon (międzynarodowy): 0031 684 978 862
telefon polski: 0048 602 466 265
Facebook: 
www.facebook.com/linktopoland
Twitter: 
www.twitter.com/LinkToPoland
Pinterest: 
http://pinterest.com/linktopoland/
Instagram: 
@linktopoland
Skype: linktopoland

1 komentarz:

  1. Dziękuję w imieniu Link to Poland za udostępnienie informacji :) Pozdrawiamy

    OdpowiedzUsuń

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy