polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska może stanąć przed poważnym wyzwaniem, jeśli chodzi o dostawy energii elektrycznej już w 2026 roku. Jak podała "Rzeczpospolita", Polska może zmagać się z deficytem na poziomie prawie 9,5 GW w stabilnych źródłach energii. "Rzeczpospolita" zwróciła uwagę, że rząd musi przestać rozważać różne scenariusze i przejść do konkretnych działań, które zapewnią Polsce stabilne dostawy energii. Jeśli tego nie zrobi, może być zmuszony do wprowadzenia reglamentacji prądu z powodu tzw. luki mocowej. * * * AUSTRALIA: Wybuch upałów w Australii może doprowadzić do niebezpiecznych warunków w ciągu najbliższych 48 godzin, z potencjalnie najwcześniejszymi 40-stopniowymi letnimi dniami w Adelajdzie i Melbourne od prawie dwóch dekad. W niedzielę w Adelajdzie może osiągnąć 40 stopni Celsjusza, co byłoby o 13 stopni powyżej średniej. Podczas gdy w niektórych częściach Wiktorii w poniedziałek może przekroczyć 45 stopni Celsjusza. * * * SWIAT: Rosja wybierze cele na Ukrainie, które mogą obejmować ośrodki decyzyjne w Kijowie. Jest to odpowiedź na ukraińskie ataki dalekiego zasięgu na terytorium Rosji przy użyciu zachodniej broni - powiedział w czwartek prezydent Władimir Putin. Jak dodał, w Rosji rozpoczęła się seryjna produkcja nowego pocisku średniego zasięgu - Oresznik. - W przypadku masowego użycia tych rakiet, ich siła będzie porównywalna z użyciem broni nuklearnej - dodał.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

czwartek, 29 stycznia 2015

Dzieci Sieci – czyli nowe technologie w Polskiej Szkole w Randwick

Koordynatorem  projektu  z  ramienia  szkoły jest 
 Paulina  Macianis. Fot. The Polish School of Sydney
Rok  szkolny  2014  w Polskiej  Szkole  w  Randwick zaznaczył się  wieloma ważnymi  wydarzeniami. Jednym z  wielu  projektów    realizowanych  w  szkole   był projekt  „Nowe  technologie w  nauczaniu”.

W ramach  projektu, który  był przygotowywany  i  wdrażany  przez  8 miesięcy każdy uczeń  w klasie został wyposażony  w  najnowocześniejszy  Ipad   podłączony  do Internetu  oraz  do  bazy  polskich  aplikacji  do nauki   języka polskiego. Ilość Ipadów  jest  wystarczająca   dla najliczniejszej  klasy.

Koordynatorem  projektu  z  ramienia  szkoły  była  pani  Paulina  Macianis. Projekt  nie  byłby  możliwy  bez  wydatnej  pomocy   Konsulatu  RP , który  sfinansował  znaczną część projektu.  Dziękujemy  w imieniu   szczęśliwych  uczniów  Pani  Konsul  Generalnej Reginie Jurkowskiej, Pani  Vice-Konsul  Dorocie  Preda oraz Pani Katarzynie  Werner.
 Dlaczego  ten  projekt ?

Niżej podpisany  Prezydent  Szkoły  zamysł tego projektu  nosił już od  dawna ale  główną przeszkodą były oczywiście   finanse.  Celem   moim (Zbigniew  Sobota)  aby  dzieci  przychodzące  z  dobrze wyposażonych   szkół  i domów australijskich nie czuły  dysonansu  i  nie kojarzyły  szkoły polskiej  z  zapóźnieniem  technologicznym.

 Paulina Macianis , koordynator  projektu  dodaje:

Zmiany technologiczne generują potrzeby zmiany w edukacji. My jako nowoczesna szkoła chcemy zapewnić naszym uczniom zróżnicowane i najbardziej efektywne środki dydaktyczne. Po pierwszych lekcjach przeprowadzonych z wykorzystaniem i-Padów, wiemy jak bardzo to ekscytujące i angażujące doświadczenie dla naszych uczniów.
I  jeszcze  parę  argumentów  na  nowe  technologie:

-          w  wieku  5 lat  więcej  dzieci potrafi  grać w  gry komputerowe i  obsługiwać różne  aplikacje  niż jeździć na  rowerze

-          tempo  i  efektywność samo-edukacji

-          zwiększona motywacja  uczniów do  zdobywania  wiedzy

-          lepsza  relacja  uczeń-nauczyciel

-          pobudzone potrzeby  edukacyjne

 
Jedno  zdjęcie  to  1000  słów. Więc dołączam  jeszcze  10000 słów.

 Zapraszamy  do  szkoły.  Zajęcia  zaczynają się już  31 stycznia.

 Zbigniew Sobota

The Polish School of Sydney, Randwick
www.polishschool.org.au
email:[email protected]/
http://www.facebook.com/PolishSchool
ph: 0414313478

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy