polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Do Polski wróciła brutalna przestępczość żywcem wyjęta z lat 90-tych, naszych rodzimych gangsterów zastąpili obcokrajowcy ze wschodu, alarmują media. I potwierdza to minister Tomasz Siemoniak , dodając, że jest to efekt niekontrolowanego napływu cudzoziemców do Polski w ostatnich latach. Wcześniej prezydent Andrzej Duda, w wywiadzie dla "Financial Times" stwierdził, że po zakończeniu wojny na Ukrainie możemy spodziewać się wzrostu transgranicznej przestępczości. * * * AUSTRALIA: Lider opozycji Peter Dutton skrytykował pracowników federalnej służby publicznej, którzy zajmują się „kulturą, różnorodnością i integracją”, twierdząc, że tacy „doradcy” biurokracji w żaden sposób nie przyczyniają się do poprawy życia przeciętnych Australijczyków. W piątek lider opozycji zapowiedział ograniczenie usług publicznych w Canberze, podkreślając, że gospodarka radzi sobie lepiej, gdy jest mniej biurokratów. * * * SWIAT: Donald Trump powiedział, że wkrótce odbędzie rozmowę z Władimirem Putinem i bada możliwość zaprzestania pomocy wojskowej Ukrainie; Wołodymyr Zełenski zażądał od Europy wysłania na Ukrainę 200 tys. żołnierzy sił pokojowych; według niego to niezbędne minimum dla zagwarantowania bezpieczeństwa; Viktor Orbán wezwał UE do zniesienia sankcji wobec Rosji, które jedynie szkodzą Unii.
POLONIA INFO: Marcin Daniec, satyryk z Polski wystąpi: w Sydney Piątek 17.01.2025 – godz. 19:30 - Polski Klub w Ashfield, Sobota 18.01.2025 – godz. 17:30 – Polski Klub w Bankstown, Niedziela 19.01.2025 – godz. 12:30 – Sala J.P. II w Marayong, w Melbourne Sobota 25.01.2025 – godz. 17:30 – Polish Club - Albion, Niedziela 26.01.2025 – godz. 17:30 – Polish House Syrena – Rowville

poniedziałek, 14 października 2013

Quo Vadis będzie organizowane w Australii co roku

Uczestnicy konferencji Quo Vadis Sydney 2013 z ambasadorem Polski w Australii, Pawłem Milewskim i konsul RP
 w Sydney, Reginą Jurkowską. Fot. materialy prasowe
Jak już informowaliśmy w dniach od 4 do 6 października 2013 roku odbyła się w Sydney, po raz pierwszy w Australii, konferencja pod nazwą Quo Vadis 2013. Jej uczestnicy postanowili organizować ją co roku.

Zapoczątkowany w 2009 roku cykl konferencji Quo Vadis gromadzi studentów, absolwentów i młodych specjalistów polskiego pochodzenia z różnych krajów w celu stworzenia światowej sieci młodzieży polonijnej.

Tegoroczna, australijska edycja konferencji odbyła się pod hasłem “Łączymy przyszłość”.

Zorganizowane podczas konferencji wykłady, prezentacje, spotkania i warsztaty skupiały się wokół trzech tematów wiodących: przywództwa, dziedzictwa narodowego i przyszłości Polonii.

Już od pierwszego dnia ogromnym zainteresowaniem cieszyły się występienia wszystkich zaproszonych gości, którzy chętnie i w niezwykle interesujący sposób dzielili się nie tylko swoją wiedzą, ale i także bogatym doświadczeniem życiowym, a byli nimi:

Dr. Sev Ozdowski OAM, Ojciec Andrzej Kołaczkowski, pani Magda Dejneka, Podpułkownik Walter Perchał Ph.D, pan Glen Carlson, pan Mateusz Michalewicz, pan Ryszard Borysiewicz, Dr.  Zdzisław Derwiński, pan John Peacock oraz pani Joasia Borysewicz. Członkami zespołu specjalistów i dyskutantów byli również pani Teresa Borysiewicz i młodzi polscy liderzy jak pan Mateusz Konopka, pani Olivia Weiss i pani Irena Kutypa.


 
Fantastyczną atmosferę konferencji mieli także okazję doświadczyć jej goście honorowi: Jego Ekscelencja Ambasador RP – Paweł Milewski, Konsul Generalny RP – Regina Jurkowska oraz Prezes Rady Naczelnej Polonii Australijskiej – Leszek Wikarjusz.

W konferencji wzięło udział ponad 60 uczestników z różnych miast australijskich, a także goście ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, wśród nich Ania Barycka z Kanady – współzałożyciel ruchu Quo Vadis.

 Według zgodnej opinii osób uczestniczących w trzydniowym spotkaniu, konferencję można określić jako ogromny sukces, a na zakończenie, jej przewodniczący, pan Maciek Fibrich gorąco podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej zorganizowania.

Postanowiono też, że od tej pory konferencje Quo Vadis odbywać się będą w Australii co roku, a przygotowania do przyszłorocznej edycji już się rozpoczęły.

 Więcej informacji o Konferencji Quo Vadis można uzyskać na stronie internetowej www.quovadisconferences.org.au albo przez Facebook gdzie również są zdjęcia z Konferencji Quo Vadis www.facebook.com/QuoVadisSydney2013

 Eva Gregory

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy