polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 18 maja, a ewentualna druga tura – 1 czerwca. PKW zarejestrowała do tej pory siedmiu kandydatów na prezydenta. Są to: Sławomir Mentzen, Grzegorz Braun, Rafał Trzaskowski, Artur Bartoszewicz, Karol Nawrocki, Adrian Zandberg i Szymon Hołownia. * * * AUSTRALIA: Premier Australii, Anthony Albanese, rozpisał wybory parlamentarne na 3 maja, rozpoczynając trwającą pięć tygodni kampanię wyborczą, w której dominować będzie temat rosnących kosztów życia. * * * SWIAT: Kiriłł Dmitrijew, doradca prezydenta Rosji Władimira Putina, od dwóch dni przebywa w Stanach Zjednoczonych. Kluczowy negocjator Kremla chwali działania Donalda Trumpa. Na antenie Fox News Dmitrijew powiedzial, że przez ostatnie trzy lata nie było żadnego dialogu z Rosją ze strony administracji Bidena. Nie było prób zrozumienia rosyjskiego stanowiska. - Nie ma wątpliwości, że zespół prezydenta Trumpa nie tylko powstrzymał III wojnę światową przed wybuchem, ale także osiągnął już znaczny postęp w sprawie rozwiązania sprawy Ukrainy – dodał.
POLONIA INFO:

sobota, 27 lipca 2013

Poznali się w Sydney. Teraz są w Rio

Spotkanie młodzieży z papieżem Franciszkiem na plaży Copacabana w Rio de Janeiro. Fot. F.Frazao (Wikimedia)
Agnieszka i Antoni Krokowicz z Poznania. On 26 lat. Ona 23 lata. Poznali się w Sydney na Światowych Dniach Młodzieży. Byli w Madrycie, a teraz są w Rio.

W związku ze zbliżającym się czasem ogłoszenia Jana Pawła II świętym, relacje Macieja Syki  z Rio de Janeiro  przypominają postać Papieża Polaka. 
Zobacz, jak Jan Paweł II odmienił życie napotkanych na plaży Copacabana przyjaciół z sydnejskiego WYD.



(Z relacji Macieja Syki dla portalu Deon.pl )

Więcej relacji z Rio:
Specjalny serwis Telewizji Polskiej na ŚDM
Oficjalna polska strona ŚDM Rio 2013

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy