polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Andrzej Duda wziął udział oficjalnie w otwarciu amerykańskiej bazy wojskowej w Redzikowie k. Słupska. Część tarczy antyrakietowej USA osiągnęła gotowość operacyjną w połowie grudnia 2023 r., z prawie czteroletnim opóźnieniem. To najważniejsza bojowa inwestycja amerykańska w Polsce. Baza dysponuje stacją radarową dalekiego zasięgu i została uzbrojona w pociski przechwytujące, zdolne do zestrzeliwania rakiet międzykontynentalnych. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że otwarcie bazy w Redzikowie jest próbą przesunięcia infrastruktury militarnej USA w kierunku rosyjskiej granicy i zapowiedział, że Moskwa odpowie działaniami, które zmierzą do "zagwarantowania parytetu". * Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Chodzi o nieprawidłowości w Collegium Humanum, które handlowało dyplomami. Mieli z tego korzystać m. in. Ukraińcy. Oskarżenia dotyczą między innymi przyjęcia ponad miliona złotych za wystawienie tysiąca dyplomów, w tym dyplomów MBA niezbędnych do objęcia posady w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. * * * AUSTRALIA: Lider opozycji Peter Dutton i premier Anthony Albanese opublikowali w mediach społecznościowych posty, w których gratulują Donaldowi Trumpowi historycznego zwycięstwa w wyborach prezydenckich, podkreślając, że stosunki amerykańsko-australijskie będą nadal prosperować. W niedzilę natomiast wyszło na jaw, że były premier, który obecnie pełni funkcję ambasadora Australii w Stanach Zjednoczonych, po cichu wyczyścił swoje konta w mediach społecznościowych ze wszystkich "paskudnych" postów pełnych obelg pod adresem Donalda Trumpa. Rudd, który uważa się, że zarabia do 400 000 dolarów rocznie za bycie reprezentantem Australii różnych momentach opisywał Trumpa jako "zdrajcę Zachodu" i "problem dla świata". * * * SWIAT: Prezydent Rosji Władimir Putin oficjalnie podpisał nową narodową doktrynę nuklearną, która nakreśla scenariusze, w których Moskwa byłaby upoważniona do użycia swojego arsenału nuklearnego. Dwa głowne punkty odnoszą się do agresji któregokolwiek pojedynczego państwa z koalicji wojskowej (bloku, sojuszu) przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom. Będzie to uważane za agresję koalicji jako całości. Agresja jakiegokolwiek państwa nienuklearnego przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom przy udziale lub wsparciu państwa nuklearnego będzie uważana za ich wspólny atak. Federacja Rosyjska zastrzega sobie prawo do użycia broni jądrowej w odpowiedzi.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Laserowa etiuda z Magiakons w Polskim Klubie w Bankstown

Laser show w Klubie Polskim  w Bankstown. Fot.K.Bajkowski
Laserowa etiuda , symfonia świateł, kosmiczny spektakl fotonowo- foniczny. Tak można by określić zapierający dech w piersiach pokaz Arkadiusza Buczka wraz z muzyką zespołu Magiakons w sobotni wieczór w Klubie Polskim w Bankstown.
Klubowe party pn. „Zimowy Pląs" – wszak jeszcze mamy zimę w Australii - zorganizowane w celu zebrania funduszy na grudniowy Polish Christmas Fest na Darling Harbour,  przyniosło jego uczestnikom nowe estetyczne  wrażenia na miarę XXI wieku.
Wykonawcą i aranżerem pokazu laserowego był Arkadiusz Buczek – młody akusyk- elektronik, od zaledwie siedmiu miesięcy mieszkajacy w Australii. W Polsce wytwarzał coś niezwykłego jak na europejski kraj -  aborygeńskie digeridoo. Jest też twórcą nowego instrumentu: cyfrowego digeridoo. W ten sposób dokonał transformacji  prehistorycznego instrumentu muzycznego australijskich Aborygenów  w najnowocześniejszy generator dźwięków na miarę trzeciego tysiąclecia naszej ery.

Tu w Sydney zajął się pokazami laserowymi.  Do pokazu w Bankstown  wykorzystał 4 lasery o mocy 1,5 do 2 watt i poprzez specjalne sterowniki robił projekcję sekwencji, które narysował w oprogramowaniu do tworzenia animacji laserowych. Wszystkie urządzenia i instrumenty które wykorzystuje podczas swoich show są ze sobą połączone i zsynchronizowane tak, że  dźwięki  instrumentów wydobywane są  poprzez  grę światłem i animacją.

Podczas sobotniego pokazu do elektronicznych dwięków dochodziła z coraz to większym natężeniem muzyka zespolu Magiakons z dominującą , fenomenalną improwizacją gitarową Janisa Polkasa.

Zespól Miagiakos grał nie tylko podczas laserowego pokazu ale  zabawiał gości przez cały wieczór. Grupa powstała z inicjatywy Wiesława Paździora – sponsora imprezy i jednego z organizatorów Polish Christmas Festival 2012. Kierownikiem artystycznym jest Konstancja Kotowska, która skompletowała zespół i opracowala program muzyczny oraz aranżacje piosenek i utworów instrumentalnych. W większości znanych polskich przebojów. W skład grupy oprócz Konstancji (klawisze) wchodzą:  Agnieszka Rypel-Polkas (skrzypce), Janis Polkas (gitara), Sylwester Gladecki (gitara), Konrad Kuligowski ( perkusja) i Michał Macioch ( śpiew). Arkadiusz Buczek jest tez akustykiem zespołu. Wielkim atutem zespołu jest to, że gra  na żywo, bez żadnych playbacków. 

Podobna impreza z pokazem laserowym odbyła się miesiąc temu w Polskim Klubie w  Ashfield. Cel był tern sam: zbieranie pieniędzy na doroczną wielką ,  grudniową polską  niedzielę  w centrum Sydney.

Tekst, zdjęcia i video: Krzysztof Bajkowski




Magiakons


Michal Macioch

Sylwek Gladecki, Konstancja Kotowska, Michal Macioch


Janis Polkas
 

Wiesław Paździor (L) - sponsor i organizator imprezy
Loteria na organizacje  Polish Christmas

 

Arkadiusz Buczek - laserowy artysta



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy