polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Andrzej Duda wziął udział oficjalnie w otwarciu amerykańskiej bazy wojskowej w Redzikowie k. Słupska. Część tarczy antyrakietowej USA osiągnęła gotowość operacyjną w połowie grudnia 2023 r., z prawie czteroletnim opóźnieniem. To najważniejsza bojowa inwestycja amerykańska w Polsce. Baza dysponuje stacją radarową dalekiego zasięgu i została uzbrojona w pociski przechwytujące, zdolne do zestrzeliwania rakiet międzykontynentalnych. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że otwarcie bazy w Redzikowie jest próbą przesunięcia infrastruktury militarnej USA w kierunku rosyjskiej granicy i zapowiedział, że Moskwa odpowie działaniami, które zmierzą do "zagwarantowania parytetu". * Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA. Chodzi o nieprawidłowości w Collegium Humanum, które handlowało dyplomami. Mieli z tego korzystać m. in. Ukraińcy. Oskarżenia dotyczą między innymi przyjęcia ponad miliona złotych za wystawienie tysiąca dyplomów, w tym dyplomów MBA niezbędnych do objęcia posady w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. * * * AUSTRALIA: Lider opozycji Peter Dutton i premier Anthony Albanese opublikowali w mediach społecznościowych posty, w których gratulują Donaldowi Trumpowi historycznego zwycięstwa w wyborach prezydenckich, podkreślając, że stosunki amerykańsko-australijskie będą nadal prosperować. W niedzilę natomiast wyszło na jaw, że były premier, który obecnie pełni funkcję ambasadora Australii w Stanach Zjednoczonych, po cichu wyczyścił swoje konta w mediach społecznościowych ze wszystkich "paskudnych" postów pełnych obelg pod adresem Donalda Trumpa. Rudd, który uważa się, że zarabia do 400 000 dolarów rocznie za bycie reprezentantem Australii różnych momentach opisywał Trumpa jako "zdrajcę Zachodu" i "problem dla świata". * * * SWIAT: Prezydent Rosji Władimir Putin oficjalnie podpisał nową narodową doktrynę nuklearną, która nakreśla scenariusze, w których Moskwa byłaby upoważniona do użycia swojego arsenału nuklearnego. Dwa głowne punkty odnoszą się do agresji któregokolwiek pojedynczego państwa z koalicji wojskowej (bloku, sojuszu) przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom. Będzie to uważane za agresję koalicji jako całości. Agresja jakiegokolwiek państwa nienuklearnego przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom przy udziale lub wsparciu państwa nuklearnego będzie uważana za ich wspólny atak. Federacja Rosyjska zastrzega sobie prawo do użycia broni jądrowej w odpowiedzi.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

piątek, 1 czerwca 2012

Rafał Łuszczewski w Sydney

Rafal Łuszczewski. Fot. K.Bajkowski
Niezwykle utalentowany pianista polski -  Rafal Łuszczewski jest już w Sydney, gdzie jutro da koncert w sali recepcyjnej konsulatu polskiego. Chetnych posłuchania muzyki w wykonaniu tego już znanego w 55 krajach artysty było tylu, że lista zgłoszeń na ten koncert została zamknięta już tydzien temu. 
Rafał Luszczewski (występujący za granicą jako Raphael Alexandre Lustchevsky)  jest jednym  z nielicznych polskich artystów wpisany na elitarną listę najwybitniejszych pianistów świata, "The Steinway&Sons Artists' Roster" w Nowym Jorku. Zadebiutował na światowych estradach z Tokyo Symphony Orchestra w Suntory Hall w Tokio oraz w Festival Hall w Osace. To tam w Japonii nagrał pierwszą płytę kompaktową mając 15 lat . Był więc jednym z pierwszych polskich artystów, którzy mogli pochwalić się własnym CD w tym czasie.
Występował na renomowanych międzynarodowych festiwalach, m.in. Lucerne Festival w Szwajcarii, „Pianoforte a Bellinzona”, Schleswig-Holstein, Festival Cervantino w Meksyku, „Sarajewska Zima” w Bośni, „Lipatti” w Bukareszcie, a także w Anglii (Carlisle, Corsham), Francji (Orleans), Norwegii (Droebak), w Argentynie (Buenos Aires), Malezji (Kuala Lumpur) i in. W Polsce był gościem m.in. Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach, Mozartowskiego w Warszawie oraz Festiwalu Muzyki Współczesnej „Poznańska Wiosna”.
Jest zdobywcą nagród na międzynarodowych konkursach pianistycznych, m.in. w Niemczech (Duesseldorf, Bremen, Ettlingen), w Hiszpanii (Maria Canals), w Chile (Luis Sigall) oraz pierwszej nagrody i Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Dinu Lipatti" pod patronatem UNESCO w Bukareszcie.
W 2003 r. został mianowany Profesorem Honorowym Uniwersytetu Narodowego w Kostaryce.

Przed jutrzejszym koncertem w Sydney Rafał Łuszczewski mówi specjalnie dla Bumeranga Polskiego o swoim australijskim tournee (VIDEO):

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy