polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska może stanąć przed poważnym wyzwaniem, jeśli chodzi o dostawy energii elektrycznej już w 2026 roku. Jak podała "Rzeczpospolita", Polska może zmagać się z deficytem na poziomie prawie 9,5 GW w stabilnych źródłach energii. "Rzeczpospolita" zwróciła uwagę, że rząd musi przestać rozważać różne scenariusze i przejść do konkretnych działań, które zapewnią Polsce stabilne dostawy energii. Jeśli tego nie zrobi, może być zmuszony do wprowadzenia reglamentacji prądu z powodu tzw. luki mocowej. * * * AUSTRALIA: Wybuch upałów w Australii może doprowadzić do niebezpiecznych warunków w ciągu najbliższych 48 godzin, z potencjalnie najwcześniejszymi 40-stopniowymi letnimi dniami w Adelajdzie i Melbourne od prawie dwóch dekad. W niedzielę w Adelajdzie może osiągnąć 40 stopni Celsjusza, co byłoby o 13 stopni powyżej średniej. Podczas gdy w niektórych częściach Wiktorii w poniedziałek może przekroczyć 45 stopni Celsjusza. * * * SWIAT: Rosja wybierze cele na Ukrainie, które mogą obejmować ośrodki decyzyjne w Kijowie. Jest to odpowiedź na ukraińskie ataki dalekiego zasięgu na terytorium Rosji przy użyciu zachodniej broni - powiedział w czwartek prezydent Władimir Putin. Jak dodał, w Rosji rozpoczęła się seryjna produkcja nowego pocisku średniego zasięgu - Oresznik. - W przypadku masowego użycia tych rakiet, ich siła będzie porównywalna z użyciem broni nuklearnej - dodał.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

wtorek, 18 października 2011

Polski Uniwersytet Wirtualny - vouchery dla czytelników BP



Sposobów na zdobycie dyplomu ukończenia studiów jest wiele. Jednym z nich jest e-learning, czyli edukacja przez Internet.

Zdobywanie wiedzy z wykorzystaniem sieci jest metodą coraz częściej stosowaną. O skali popularności (a zatem także o tym, że jest to forma sprawdzona, o potwierdzonej skuteczności) świadczy fakt, że już w 2005 r. w USA 85% uczelni wyższych oferowało różnorodne formy edukacji przez Internet.
Z nauki przez Internet korzystają już nie tylko młodzi, ale też coraz częściej dorośli użytkownicy sieci. Dlaczego tak się dzieje? Co skłania ludzi do wybrania nauki on-line  zamiast korzystania z tradycyjnej formy?

Przede wszystkim osoby uczące się e-learningowo nie tracą czasu na uciążliwe dojazdy na uczelnię, nie muszą odrywać się od spraw służbowych czy rodzinnych. Internetowe środki komunikacji i materiały dydaktyczne dostępne są 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, można więc uczyć się w dowolnym czasie i w najdogodniejszym dla siebie miejscu na świecie. Dodatkowo do materiałów edukacyjnych można wracać wielokrotnie, co daje ogromną przewagę nad wykładami czy ćwiczeniami prowadzonymi na uczelniach tradycyjnych.


A jak dokładnie wyglądają studia przez Internet? Wszystkie internetowe działania odbywają się na platformie zdalnego nauczania, którą każda uczelnia udostępnia swoim studentom. To tam znajdują się materiały dydaktyczne, harmonogramy pracy, testy, quizy, zadania do realizacji oraz tematy do dyskusji na forum. Dostępna jest także możliwość przeprowadzania czatu z prowadzącymi zajęcia. Jednakże są również momenty, kiedy student musi przyjechać na uczelnię. Dzieje się tak przede wszystkim podczas sesji egzaminacyjnej, która odbywa się zawsze w tradycyjnej formie. W siedzibie uczelni organizowane są również nieliczne zjazdy konsultacyjne. Po zdanych egzaminach  i napisaniu pracy dyplomowej otrzymuje się tradycyjny, uznawany na całym świecie dyplom ukończenia uczelni wyższej, niczym nieróżniący się od tego wydawanego na uczelniach prowadzących zajęcia tradycyjnymi metodami.
O tym, że studenci „internetowi” traktowani są na równi z innymi, świadczy również fakt, że i oni mogą starać się o wszystkie stypendia, jakie gwarantuje polskie prawo, a więc o stypendium za wyniki w nauce lub sporcie, socjalne, mieszkaniowe, dla niepełnosprawnych oraz zapomogę losową. Wszyscy, którzy spełnią warunki niezbędne do otrzymania wyżej wymienionych świadczeń, mają możliwość otrzymywania pomocy materialnej.

Podsumowując: wszyscy mający dostęp do Internetu (nawet niekoniecznie w swoim domu, ale np. w bibliotece) mogą mieć swoją uczelnię zawsze blisko, ponieważ „szkoła przez Internet” składa się z takich samych składników co uczelnia nieinternetowa. Student uczy się w trakcie semestrów, poznaje te same przedmioty co jego koledzy na studiach tradycyjnych, kontaktuje się z kadrą naukową, jest przez nią oceniany, zdaje egzaminy, zalicza kolejne przedmioty. Warto też zaznaczyć, że na studiach przez Internet wykładają ci sami dydaktycy akademiccy co na studiach tradycyjnych. A więc szkołę przez Internet od tej „normalnej” różnią tylko droga i narzędzia przekazu wiedzy i umiejętności.

Po przeczytaniu tego tekstu wiele osób może stwierdzić: „To nie dla mnie, na pewno nie dam rady, nie znam się za dobrze na obsłudze komputera, więc jak odnajdę się w tym systemie?”. Nic bardziej mylnego. Przed rozpoczęciem pierwszego semestru nauki organizowane są dla nowych studentów darmowe kursy z zakresu nauki zdalnej. Podczas ich trwania uczestnicy dowiadują się, z jakich części składa się platforma e-learningowa, jak ją obsługiwać, jak rozwiązywać pojawiające się problemy oraz gdzie znaleźć pomoc w razie pojawienia się pytań dotyczących prowadzonych na niej działań.

Uczelnią, która posiada największą ofertę studiów i kursów e-learningowych prowadzonych po polsku, jest Polski Uniwersytet Wirtualny.

Działa on od 2002 r. i oferuje wiele kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz studiów podyplomowych (m.in. administrację, pedagogikę, politologię, filologię angielską i germańską), a także prawie sto pięćdziesiąt szkoleń z różnych dziedzin. Swoją ofertę kieruje on do Polaków mieszkających nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

 
Bumerang Polski otrzymał trzy vouchery uprawniające do bezpłatnego udziału w dowolnie wybranym kursie e-learningowym z oferty Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. Zostaną one rozlosowane 4 grudnia podczas Polish Christmas na Darling Harbour w Sydney. Chętnych naszych Czytelników, chcących wziąć udział w losowaniu prosimy o zgłaszanie się emailowo do redakcji: [email protected] . Prosimy o podanie imienia, nazwiska i miejsca zamieszkania.

Zdobywca vouchera będzie mógł wybrać jedno szkolenie spośród następujących dziedzin:
·  marketing
·  prawo

Wszystkie kursy realizowane są w całości przez Internet. Czas ich trwania to od trzech do trzynastu tygodni, w zależności od wybranego szkolenia. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują dwa certyfikaty: Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz ukończenia kursu dokształcającego, który jest zgodny z rozporządzeniem polskiego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Na koniec pozostaje już tylko zachęcić wszystkich, którzy chcą studiować po polsku, a nie chcą zmieniać swojego miejsca zamieszkania, do zapoznania się z ofertą edukacyjną Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. Już teraz możecie dołączyć do społeczności nowoczesnych, „internetowych” studentów, którzy w edukacji cenią sobie nie tylko wolność, ale też i wysoką jakość.

Olga Gretka/kb

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy