polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do premiera Donalda Tuska o wyjaśnienie sprawy przesłuchania zmarłej w sobotę Barbary Skrzypek -byłej sekretarki Jaroslawa Kaczyńskiego. Zapaść zdrowia, która ostatecznie doprowadziła do śmierci pani Barbary Skrzypek, miała miejsce kilkadziesiąt godzin po przesłuchaniu, w którym brała udział w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej, wezwana tam przez prokurator Ewę Wrzosek. - mówił Duda. * * * AUSTRALIA: Rosja wystosowała ostre ostrzeżenie pod adresem władz Australii przed "poważnymi konsekwencjami", ponieważ premier Anthony Albanese rozważa wysłanie "wojsk pokojowych" na Ukrainę. Rosyjska ambasada w Canberze ostrzegła, że taki plan jest "nie do przyjęcia" i że premier powinien "uniknąć kłopotów", odrzucając ten pomysł. W niedzielę Albanese potwierdził, że odbył nowe rozmowy z brytyjskim premierem na temat przyłączenia się Australii do sił pokojowych w przypadku zawieszenia broni w wojnie na Ukrainie. * * * SWIAT: W tym roku tego samego dnia, 20 kwietnia, kościoły chrześcijańskie obrządków zachodniego i wschodniego obchodzą Wielkanoc. Wcześniej rosyjskie media podały, że właśnie w tym terminie może dojść do spotkania przywódców USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina.
POLONIA INFO:

wtorek, 23 sierpnia 2011

Co z tegorocznym Polish Christmas na Darling Harbour?

Czyżby najbardziej popularnej polskiej imprezy - Polish Christmas na Darling Harbour w tym roku miało by nie być? Internauci interesujący się tym grudniowym festynem zauważyli, że na stronie oficjalnej Polish Christmas Festival widnieje zaskakująca informacja: We will see in 2012 oraz 467 days to next 2012 Polish Christmas Festival.  

Tymczasem redakcja  Bumernga Polskiego otrzymała następujący komunikat:

W Niedziele 28 sierpnia o godzinie 6 wieczorem w Domu Polskim w Ashfield, kilkudziesiecio osobowa grupa przedstawicieli spoleczenstwa polonijnego organizuje spotkanie dotyczące
POLISH COMMUNITY CHRISTMAS NA DARLING HARBOUR.

Jest to spotkanie otwarte. Każdy, kto może w jakikolwiek sposób przyczynić się do tegorocznej organizacji lub jest zainteresowany współpraca proszony jest o przybycie.

Organizacja tegorocznego  festiwalu stoi pod znakiem zapytania - i jest to spotkanie ostatniej szansy. Organizatorzy spotkania potrzebują również w trybie pilnym dodatkowych funduszy – inaczej festiwal się nie odbędzie.
Dodatkowe informacje  u pana Wiesława : 9644 9280.
------------------------------
Zobacz nasze reportaże z ubiegłorocznego Polish Christmas Festival


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy