polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Donald Tusk odniósł się do wydarzeń ostatnich godzin. Premier podczas spotkania z nauczycielami podkreślił, że wojna na Wschodzie wchodzi w "rozstrzygającą fazę". — Czujemy, że zbliża się nieznane, Szef rządu wskazał, że zagrożenie jest naprawdę poważne i realne, jeśli chodzi o konflikt globalny. * * * AUSTRALIA: Premier Anthony Albanese i prezydent Chin Xi Jinping odbyli 30-minutowe spotkanie dwustronne na marginesie szczytu G20. Xi Jinping wezwał premiera Anthony'ego Albanese do promowania "stabilności i pewności w regionie" oraz przeciwstawienia się protekcjonizmowi. Chiński prezydent zwrócił uwagę na niedawny "zwrot" w stosunkach z Australią, po zakończeniu gorzkiego, wieloletniego sporu handlowego, w wyniku którego zablokowano dostęp do ponad 20 miliardów dolarów australijskiego eksportu. Pekin wcześniej nałożył szereg karnych ceł handlowych na australijski węgiel, wino, homary i inne towary po tym, jak napięcia osiągnęły punkt krytyczny pod rządami Morrisona. * * * SWIAT: Prezydent Rosji Władimir Putin oficjalnie podpisał nową narodową doktrynę nuklearną, która nakreśla scenariusze, w których Moskwa byłaby upoważniona do użycia swojego arsenału nuklearnego. Dwa głowne punkty odnoszą się do agresji któregokolwiek pojedynczego państwa z koalicji wojskowej (bloku, sojuszu) przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom. Będzie to uważane za agresję koalicji jako całości. Agresja jakiegokolwiek państwa nienuklearnego przeciwko Federacji Rosyjskiej i/lub jej sojusznikom przy udziale lub wsparciu państwa nuklearnego będzie uważana za ich wspólny atak. Federacja Rosyjska zastrzega sobie prawo do użycia broni jądrowej w odpowiedzi. * Rosyjskie Siły Zbrojne po raz pierwszy użyły hipersonicznej rakiety balistycznej średniego zasięgu Oresznik przeciwko celom wojskowym na terytorium Ukrainy. Celem był teren produkcyjny zakładów wojskowych Jużmasz w Dniepropietrowsku.
POLONIA INFO: Spotkanie poetycko-muzyczne z Ludwiką Amber: Kołysanka dla Jezusa - Sala JP2 w Marayong, 1.12, godz. 12:30

sobota, 12 lutego 2011

Internetowa szkoła polska przyjmuje zapisy

Szkoła internetowa LibratusPolskie Szkoły Internetowe Libratus to projekt edukacyjny tworzony przez szkoły podstawowe i gimnazja z całej Polski, polskie szkoły sobotnie i organizacje polonijne z całego świata, a także wolontariuszy i nauczycieli zarówno z Polski, jak i przebywających na obczyźnie. Celem projektu jest dostarczenie każdemu polskiemu dziecku możliwości bezpłatnej, polskiej edukacji za granicą.Projekt opiera się na filozofii tzw. nauczania domowego, przewidzianego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej również dla Polaków przebywających za granicą. Nauka odbywa się przy wsparciu internetowej platformy edukacyjnej i giełdy wideo-konsultacji, angażując rodziców do wspólnej nauki z dziećmi.
Projekt ruszył wraz z początkiem  roku szkolnego- we wrześniu 2010 roku. Poprzedził go miesięczny pilotaż, w którym pod czujnym okiem nauczycieli oraz informatyków, wzięło udział 20 polskich dzieci z całego świata, w wieku od 7 do 15 lat. Dzieci otrzymały materiały edukacyjne przygotowane przez nauczycieli na internetowej platformie edukacyjnej, która stanowi podstawowe narzędzie nauki w Polskich Szkołach Internetowych Libratus.
Za pośrednictwem platformy uczestnicy pilotażu otrzymali scenariusze lekcyjne, multimedialne pomoce szkolne, zadania do samodzielnego rozwiązania, a także dostęp do forum dyskusyjnego, ułatwiającego nawiązywanie relacji oraz wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami projektu. Rodzice mogli śledzić postępy dziecka w nauce, stopień zapamiętywania i tempo przyswajania materiału dzięki przechowywanym na platformie wynikom i statystykom, a w razie wątpliwości- zasięgali opinii nauczycieli.
Ogólna ocena projektu była bardzo pozytywna i wyrażona została w postaci wysokiego zadowolenia rodziców w badaniu podsumowującym. Rodzice wielokrotnie podkreślali wygodę użytkowania platformy, przejrzystość materiałów i pozytywne aspekty regularnej, wspólnej nauki z dzieckiem. Nielicznie zgłaszane problemy i sugestie rodziców miały charakter techniczny i zostały z powodzeniem rozwiązane przez informatyków.
W pierwszym roku naukę rozpoczęły dzieci z całego świata- najwięcej z Wielkiej Brytanii i USA, ale też Irlandii, Holandii, Niemiec, Szwecji aż po Rosję, Armenię, Australię czy Oman. Po pierwszych trzech miesiącach nauki dokonano analizy zaangażowania uczniów w naukę, motywując do regularnego przyswajania wiedzy przez dzieci, które wykazywały mniejszą aktywność i udzielając wskazówek dla rodziców, jak efektywnie wykorzystywać czas przeznaczony na naukę.
Do projektu włączają się nowe instytucje i zgłaszają się wolontariusze oferujący swoją wiedzę, czas i doświadczenie, aby rozwijać i promować projekt w miejscu pobytu za granicą.
Do biura w Krakowie zgłosiło się kilkunastu studentów chcących odbyć praktyki przy tworzeniu tak nowatorskiego przedsięwzięcia oraz studenci chcący uczynić ten projekt tematem swojej pracy dyplomowej. Z całego świata napływają podziękowania i gratulacje rodaków wspierających twórców projektu Polskich Szkół Internetowych Libratus dobrym słowem, swoimi przemyśleniami i życzeniami powodzenia.
W styczniu 2011r. Polskie Szkoły Internetowe Libratus rozpoczęły rekrutację na rok szkolny 2011/2012. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem zapisów zgłosiło się bardzo wielu chętnych z całego świata.
Dla uczniów i rodziców organizowany jest sierpniowy wakacyjny obóz integracyjny w Krakowie, który pozwoli dzieciom i ich rodzicom poznać kraj ojczysty i odbyć lekcję historii Polski w komnatach na Wawelu, czy podziemiach kopalni w Wieliczce. Poza zwiedzaniem dla uczniów przygotowano zajęcia sportowe oraz językowe.
Aby przybliżyć charakter nauki w Polskich Szkołach Internetowych Libratus, na stronie http://www.libratus.edu.pl/  przygotowano lekcję pokazową, która jest uaktywniana użytkownikowi po zarejestrowaniu.
Zapisy na naukę od września 2011 r. obywają się wyłącznie on-line na stronie www.libratus.edu.pl (pierwszy etap to wypełnienie formularza zgłoszeniowego) i trwają do 31 maja 2011 r

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy